Çözüldü CTRL tuşları çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar. Ne sol ne de sağ CTRL tuşu çalışıyor. Termal macun için servise götürmüştüm. Servisten geldikten sonra ara sıra çalışıyordu, şimdi hiç çalışmıyor. Klavyeyi Aygıt Yöneticisi'nden kaldırdım ama nafile. Sürücünü de güncelledim. Windows da güncel. CTRL kombinasyonları da dolayısıyla çalışmıyor. Sizce ne yapmalıyım? Klavyemi test ettim, yine de çalışmıyor. 😟

Sistem:
Lenovo Ideapad 700.
Windows 10 Insider Dev Channel 21378 build.
Laptopun kendi klavyesi.

Son düzenleme:
Çözüm
Arkadaşlar sorun cozuldu gibi. Division 1'de CTRL yerine J harfi yaptım. Garip bir şekilde düzgün çalışıyor.

Eğer sizde de bir oyun veya programda CTRL tuşu, kısayol için kullanılıyorsa onu iptal edin. Farklı bir tuş atayın. Sonra CTRL tuşu düzgün çalışacaktır.

Windows kısayollarından bahsetmiyorum, dikkat etmekte fayda var. Windows'tan değil de oyun veya programdan kaynaklanıyormuş.
Arkadaşlar sorun cozuldu gibi. Division 1'de CTRL yerine J harfi yaptım. Garip bir şekilde düzgün çalışıyor.

Eğer sizde de bir oyun veya programda CTRL tuşu, kısayol için kullanılıyorsa onu iptal edin. Farklı bir tuş atayın. Sonra CTRL tuşu düzgün çalışacaktır.

Windows kısayollarından bahsetmiyorum, dikkat etmekte fayda var. Windows'tan değil de oyun veya programdan kaynaklanıyormuş.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı