CUDA ile TensorFlow-GPU kullanırken işlemci kullanımı

zibizeretta

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir projem için TensorFlow ile derin öğrenme üzerine GitHub'dan bulduğum kodları çalıştırmaya çalışırken bazı problemler yaşıyorum ve bunları sizinle paylaşmak istiyorum. İşlemi TensorFlow GPU üzerinden yapmaya çalışıyorum fakat çalıştırdığımda ekran kartına hiç yük binmyior sanki CPU'dan çalıştırırcasına değerler gösteriyor, ayrıca zamandan kazanç olduğunu hissetmedim. İşleme başlarken CUDA 10 denedim fakat birçok hata aldıktan sonra CUDA 9 yükleyip ek paketlerini de yükledikten sonra bu aşamaya kadar geldim. Konuya hakim kişilere birkaç sorum olacak;
- TensorFlow aktifken GPU değil de CPU'nun bu kadar yüksek değer göstermesi normal mi?
- Birbirine en uyumlu şekilde TensorFlow-GPU, CUDA, Cudnn kütüphanelerini nasıl yükleyip çalıştırabilirim?

Kullanmaya çalıştığım projenin GITHUB linki.

VS Code aktifken bilgisayarın kaynak izleyici değerleri, CUDA için kullandığım path kısmı, TensorFlow-GPU versiyonum ve bilgisayarım hakkındaki diğer bilgileri konunun sonuna ekliyorum.

Dosya Ekleri

• ten.jpg
    ten.jpg
    211,8 KB · Görüntüleme: 43
  • 01aa8379-af88-4a0c-9afd-9e1b83333569.jpg
    01aa8379-af88-4a0c-9afd-9e1b83333569.jpg
    6,5 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Denemedim şu anki işlemi durdurmak istemiyorum, bittiği zaman bunu da yükleyip denerim. Teşekkürler.
Merhaba sorunu çözdünüz mü acaba bende de aynı sorunlar var. Tensorflow GPU'yu görüyor ve basit matrix çarpımı işlemlerini yaptırabiliyorum ama ne zaman gerçek bir işlemde denesem hep CPU'yu kullanıyor. Num GPUs Available: 1 falan yazıyor ama

tf.debugging.set_log_device_placement(True) bu kodda hiçbir output vermiyor (hata da vermiyor)

Geri
Yukarı