Çürük diş için ne yapilmali?

Yavuz_sama

Hectopat
Merhaba Technopat. Sizlere benim icin cok onemli bir soru soracagim. Bugün geceleri disimin agrimasi uzerine 2 farkli disciye gittim. İkisi de disimin cok fazla curuk oldugunu, ya cekilmesi ya da kanal tedavisi yapilmasi gerektigini soyledi. Ben de bu durum uzerine biraz dusuneyim deyip eve geldim. Aile evinde yasadigim ve kendi parami kazanmadigim icin ailem pek kanal tedavisine sıcak bakmiyor. Cekilirse de implant yaptiracaklarini sanmiyorum. Bu olayi yasamis ve gecirmis veya bilgili kisiler tavsiye verebilir mi kanal tedavisi yaptirdiktan sonraki asama gibi?

Merhaba Technopat. Sizlere benim icin cok onemli bir soru soracagim. Bugün geceleri disimin agrimasi uzerine 2 farkli disciye gittim. İkisi de disimin cok fazla curuk oldugunu, ya cekilmesi ya da kanal tedavisi yapilmasi gerektigini soyledi. Ben de bu durum uzerine biraz dusuneyim deyip eve geldim. Aile evinde yasadigim ve kendi parami kazanmadigim icin ailem pek kanal tedavisine sıcak bakmiyor. Cekilirse de implant yaptiracaklarini sanmiyorum. Bu olayi yasamis ve gecirmis veya bilgili kisiler tavsiye verebilir mi kanal tedavisi yaptirdiktan sonraki asama gibi?
Kanal tedavisi yaptırdıktan sonra bir şey yapılmıyor, kanal tedavisi o süreci bitiriyor. Sadece kanal yapıldığı için bir şeyleri ısırırken, dişlerinizi değdirirken sızlama hissi oluşuyor ki bu da çok doğal ve birkaç güne geçiyor. Şahsen ben devlette yaptırmıştım ve pişman ötesiyim, geçen hafta cuma özele gittim ve bütün yapılan dolguları söktüler çünkü iğrenç yapılmıştı. Bu konuda dikkat edin, mümkünse uygun fiyatsa özelde yaptırın ki sanırım zaten özelde yaptıracaksınız. Klinik yani ne denirse artık. İmplant da yaptırmayacaklarsa gerek yok ki zaten çürükse kanal tedavisi yeterli olacaktır, düzgün yapsınlar yeter.

Ben de devlet hastanesinde kanal tedavisi yaptırdım ve memnunum. Bu durum kanal tedavisini yapan doktora bağlı bir şey. Özel diş polikliniklerinde yaşadığım sıkıntılar da oldu devlette yaşadığım kadar. Bir işlem yaptırmadan önce yaptıracağınız doktoru iyi araştırmanızı öneririm.

Ben zamanında dolgu yaptırmıştım. Ama sen kanal tedavisi yaptır bence.

Ben 13 yaşındayım 3-4 defa kanal tedavisi uygulandı biraz tuzlu fiyatları İstanbul sanayi mahallesinde bir dişçi var marka adı vermeyeyim kanal tedavi ortalama 30dk - 1 saat arası sürüyor. Ağızını uyuşturup çürükleri temizleyip dolgu yapılıyor bir makine yardımı ile dişin içindeki sinir sistemine zarar vermeden temizleniyor ve dolgu ile kapatılıyor. 1-2 saat bir şey yemeniz yasak oluyor dolgu ise sadece görünen çürük temizlenip dolgusu yapılıyor. Küçük veya basit olan çürüklere dolgu yapılıyor derin çürük olursa kanal tedavisi şart ben yaptırmıştım şu an mutluyum.

Devlet hastanesi kanal tedavisi yapar sgk bu tedaviyi karşılar 20 yaşında kadar baban veyahut annen sigortalıysa ondan fayadalanabilrisin, eğer okuyorsan 25e kadar.
MHRS üzerinden saat her gün 10.00 itibariyle yeni randevular açılır saat 9.58-10.01 arası endodonti bölümünden randevu tutturursan gidince işini hallederler.

Geri
Yukarı