Çürük Dişlere Kaplama Yapılır mı?

Kıymalı Pide

Kilopat
Daha fazla  
Benim dişlerim genel olarak bayağı çürük. Kırık ve kola bağımlılığından erimiş var içinde. Özel kliniğe gittim, 36 bin lira istedi, 10 tane implant yapılması gerek ve tanesi 3 bin lira dediler. Ben kaplama yaptırsam daha ucuza gelmez mi, bu parayı ben 2 senede anca kazanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi şehirdesiniz acaba? Özele görünmek istiyorsanız üniversite hastaneleri mevcut. Kliniğe göre çok daha uygun fiyat çıkarabilirler.
Muğla'dayım. Aslında mevcut, hatta 1 implant için 750 lira istiyorlarmış ama, bunu yaptırabilirim ancak devlet hastanelerine güvenim iyice azaldı dostum ya.

Geçmiş olsun benimde dişlerim hassas biraz, bir adet kaplamam var gayet sağlam ancak bunun için dişin dış tarafından çürümüş olması gerekiyor. orta kısmının sağlam olması gerekiyor. Kaplamayı da pek ucuza yapmıyorlar, geçen sene 350 TL fiyatla yaptırmıştım, şu anda 500 TL civarında olabilir.

Geçmiş olsun benimde dişlerim hassas biraz, bir adet kaplamam var gayet sağlam ancak bunun için dişin dış tarafından çürümüş olması gerekiyor. orta kısmının sağlam olması gerekiyor. Kaplamayı da pek ucuza yapmıyorlar, geçen sene 350 TL fiyatla yaptırmıştım, şu anda 500 TL civarında olabilir.
Teşekkür ederim bilgi için dostum.

Iyi gunler. Bir dis hekimi olarak implant tedavisi eksik dislerde en kesin ve uzun omuru tedavilerden biri oldugunu soyleyebilirim. Implantlarin fiyatlari ( uzerindeki kaplama haric) 1500-5000 tl arasinda degismektedir. Yani hekimin size soyledigi fiyat normal. Hekiminize guveniyorsaniz ve butçeniz el veriyorsa bu tedaviden sasmayin. Restore edilemeyecek derecede çürük ve kemik destegi kalmamis bir dise kaplama yapmak temeli yapilmamis bir araziye gökdelen dikmek gibidir, disardan harika durabilir ama destegi zayif oldugundan uzun omurlu olmaz ve ileride hem dis hem kemik kayiplarina yol açar. Bu arada agiz bakimini da ihmal etmemek lazim :)

Yalnız büyümekten oldu bunlar hep. Maalesef ki bu zamana kadar her şeyimi kendim yaptığım için sağdan soldan bir desteğim yok. Çalışarak ancak bi' şeylerin üstesinden geliyorum. Ki diğer masraflarımla beraber bu bütçe benim için çok yüksek. Birikim yapayım ondan sonra yaptırayım desem, daha da kötüye gidecek. Zaten bu zihniyetle bu dereceye geldi dişlerim. Neyse verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Benim için faydalı oldu. Mesleğinizde başarılar dilerim.

Agiz içini bilmedigim için tam bir tedavi yolu oneremeyecegim, restore edilebilecek dislere once dolgu yapilip uzeri kaplama olabilir. Hekiminiz direk çekip implant önermis bunun arasindaki ince cizgiyi belirlemek lazim. Farkli bir hekime gidip muayne olun, iyi durumdaki dislerinizi tamamen kaybetmeden kaplama yaptirin ( restore edilebilecekse) eger illa çekilmesi gerekiyorsa hareketli protezler alternatif bir tedavi yontemi ayni zamanda daha dusuk butçelidir, her bir çene için yaklasik 2000 tl. ( fiyatlar hekimden hekime farklilik gosterebilir)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı