Cüzdan kodlarının anlamsız pahalığı

Bende satın alım yapmıştım birkaç ay önce normal satılıyordu, şimdi isim vermeyeyim sıkıntı olabilir ama %80 siteler hala böyle ve rezillik. Sadece Warband almak istiyordum ve şimdi alamayacağım galiba. Steam'in kendisinden de yüklemek istemiyorum hesabın ban riski var ben Azerbaycan'da oturuyorum hesap TL hesabı dolarla pek farkı yok ama yine de az da olsa kar ediyorum. Bir önerdiğiniz site varsa söyleyin, lütfen.

Bu ne abi, dalga mı geçiyorlar?

Mükemmel, steam yaz indirimleri gümbür gümbür geliyor.

Dosya Ekleri

• msedge_W5M9Z0D0pn.png
    msedge_W5M9Z0D0pn.png
    127,7 KB · Görüntüleme: 35
  • msedge_V0UQv7B6EB.png
    msedge_V0UQv7B6EB.png
    77,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Bunun pahalı olmasının 4 nedeni var.

Birincisi bildiğim kadarı ile Steam artık cüzdan kodlarını Türkiye için üretilmiyor, insanlar ellerinde kalan kodları satıyorlar. (Steam'den yükleme yapabilirsiniz o başka.)

İkinci nedeni cc, cc yapanlar bu kodları alıyordu eskiden şimdi fiyatını pahalandırdılar cc yapanlar alamıyor.

Üçüncü neden de siteleer komisyon kesiyor ve kafalarına göre fiyat çekiyorlar serbest piyasa olunca.

Son olarak yabancı kişiler TÜrkiye steam hesabı açıyor, Türkiye steam hesabı açarken para birimini değiştirmek için cüzdan kodu yüklemesi yapıyorlar, genelde sanal kart ile uğraşmamak için cüzdan kodu kullanıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı