Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği nasıldır?

Son düzenleme:
Bencede bazı arkadaşlarım şehir dışı oku hayatı öğrenirsin diyor da aile evinde öğrenilmiyor mu sanki?
Tek kalınca daha çok sorumluluk sahibi olup öğreniyorsun bazı şeyleri. Aile evinde olmuyor evet. Bütçe el veriyorsa şehir dışı daha iyi yoksa aile evinde sorun yok.

Merhaba ben son sınıf öğrencisiyim. Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse bilgisayar sektörü yazılım bilen kişileri arıyor ama okul ne yazık ki pek yazılım öğretmiyor. Sadece ilk yıl C, ikinci yıl C++ öğretiyorlar ve son sene yer kalırsa java dersi var. Genellikle teorik ağırlıklı bir bölüm. Eğer yazılım arıyorsan pek tavsiye etmem. Bölümde devamsızlık sıkıntısı neredeyse hiç yok gibi. 3 yıllık tecrübemde sadece 1 hoca devamsızlıktan kişi bıraktı o durumda da isteyen istediği yere imza atıyordu. Yani bir ders gelsen yine kalmazdın. Birkaç hoca ileri seviyedeyken bazı hocalar gerçekten kötü. Aynı şehirde kalma açısından bakarsak ben de annemle yaşıyorum Adana’da. Yemek yapma, çamaşır, bulaşık gibi konulardan kazanacağın zamanı sosyalleşmeye ayırabilirsin(tabii ekonomik olarak da avantajlı). Bunların dışında sorun olursa cevaplayabilirim.

Geri
Yukarı