[Cumartesi Anketi] Hangi çağda yaşamak isterdiniz?

Hangi çağda yaşamak isterdiniz?

• Tarih öncesi çağlar

• İlk Çağ

• Orta Çağ

• Yeni Çağ

• Yakın Çağ

• Bilgi Çağı

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

cengover_ekin

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Geleneksel 2. haftalık anketimize hoş geldiniz. Daha önceki anketimizde pazartesi yapacağımı söylemiştim. Ancak pazartesi günü bana uymadı. Şimdilik cumartesi ile devam edeceğiz, inşallah burada da sorun çıkmaz.

Anketimizin sorusu basit: Hangi çağda yasamak isterdiniz? Ankete her çağ sığmadığı için biraz azalttım. Ayrıca, yaşamak istediğiniz çağda nerede yaşamak istersiniz sorusu da buraya dahil olabilir. Ankete bunu da sıkıştırmadım. Yorumlarınızla beraber cevaplarınızı bekliyorum.

Benim yaşamak istediğim zaman dilimi, piramitlerin yapıldığı, antik Mısır'ın şahlandığı dönem olur. Yer olarak da tabii ki mısır. Ancak piramit yapan köle olmak istemem tabii ki. Firavun olmak da sıkıntı, boşu boşuna günaha girmeyelim. O dönemin kültürel şartlarını çok bilemiyorum ancak başka bir ülkeden gelen elçilere o zamanda da çok karıştıklarını zannetmiyorum. Aklıma gelen en mantıklı olunabilecek kişi bu herhalde.

Geleneksel 1. anketimiz.

Çağları yazarken baktığım kaynak.

Orta Asya da Mete Han önderliğinde saygı görülen, güçlü bir asker olarak savaşmak isterdim sanırım. Veya dertsiz belasız zengin baba parası yediğim günümüze yakın bir zamanda yaşamak isterdim.

1900'de doğmak isterdim. Çünkü 20. yüzyıl kadar olaylı başka bir yüzyıl daha yok. 1880 sonrası doğumlu bir Alman ya da Rus olduğunuzu düşünün. 2 tane dünya savaşı, 1 iç savaş, 1 kıtlık 1 de nükleer savaş tehlikesi yaşayacaksınız.

Bilgi Çağı ne oluyor hangi yıllar? Ben yine şu yıllarda doğmak isterdim fakat Avrupada veya Kanada'da olmak şartıyla.

Geri
Yukarı