Cuphead Gamepad'i 2. oyuncu olarak algılıyor

Roger_Ted

Hectopat
Daha fazla  
Ben oyunu indirdim PC'den ve gamepad bağlayarak oynamak istiyorum ama nedense oyunun menüsünde Gamepad'i kullanamıyorum. Sonra oyuna girince Gamepad'i 2. oyuncu olarak algılıyor ve klavye ile oynamak Zorunda kalıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ana menüden Options bölümüne gelelim.

Ardından Controls alt başlığından fotoğraftaki menüye gelmemiz lazım:

Screenshot 2021-02-17 175521.png

Buradan Controller başlığı altında bulunan Remove seçeneğine her ihtimale karşı tıklayalım. Ardından Assign Controller seçeneğine tıklayıp 5 saniye içerisinde kontrolcünüzle bir vuruş yapmanız gerekiyor.

Screenshot 2021-02-17 175541.png

Bu noktadan sonra kontrolcünüz tanımlanmış olmalı. Bütün bu aşamaları klavyeyle yapmalısınız.

Bu işlemden sonra kontrolcünüz birinci oyuncu olarak da öne çıkmalı. Haritada gezinirken kontrolcü ile vuruş yaparsanız ikinci oyuncu olarak algılanır.

Dediklerinizi ve gamepad ile kontrol edebiliyorum fakat savaştayken herhangi bir tuşa basınca X y a b 2. oyuncu gelmek istiyor diye mesaj geliyor ve 2. oyuncuyu almak içide a tuşuna basmalıyız yani savaşın ortasında zıplarken 2. oyuncu giriyor. Bir de haritadayken savaşa girmek için a tuşuna basın gibi bir şey yazmıyor ama 2. oyuncuyu haritadayken a butonu ile savaşa girebilirsiniz yazıyor
Ana menüden Options bölümüne gelelim.

Ardından Controls alt başlığından fotoğraftaki menüye gelmemiz lazım:

Eki Görüntüle 883962

Buradan Controller başlığı altında bulunan Remove seçeneğine her ihtimale karşı tıklayalım. Ardından Assign Controller seçeneğine tıklayıp 5 saniye içerisinde kontrolcünüzle bir vuruş yapmanız gerekiyor.

Eki Görüntüle 883966

Bu noktadan sonra kontrolcünüz tanımlanmış olmalı. Bütün bu aşamaları klavyeyle yapmalısınız.

Bu işlemden sonra kontrolcünüz birinci oyuncu olarak da öne çıkmalı. Haritada gezinirken kontrolcü ile vuruş yaparsanız ikinci oyuncu olarak algılanır.
yani yazdığım gibi maptan görevin yanına gelince göreve katılmak için herhangi bir buton aktif olmuyor 2. oyuncuyu çağırıp onu görevin üzerine götürüyorum aktif oluyor (sadece 2. oyuncu görevin üzerine gelince aktif oluyor ) bsonra savaşa girip 2. oyuncuyu atıyorum ama savaşın ortasında tuşa basınca 2. oyuncu tekrar geliyor

Son düzenleme:
Dediklerinizi ve gamepad ile kontrol edebiliyorum fakat savaştayken herhangi bir tuşa basınca X y a b 2. oyuncu gelmek istiyor diye mesaj geliyor ve 2. oyuncuyu almak içide a tuşuna basmalıyız yani savaşın ortasında zıplarken 2. oyuncu giriyor. Bir de haritadayken savaşa girmek için a tuşuna basın gibi bir şey yazmıyor ama 2. oyuncuyu haritadayken a butonu ile savaşa girebilirsiniz yazıyor

Yani yazdığım gibi maptan görevin yanına gelince göreve katılmak için herhangi bir buton aktif olmuyor 2. oyuncuyu çağırıp onu görevin üzerine götürüyorum aktif oluyor (sadece 2. oyuncu görevin üzerine gelince aktif oluyor ) bsonra savaşa girip 2. oyuncuyu atıyorum ama savaşın ortasında tuşa basınca 2. oyuncu tekrar geliyor

Oyunu Steam'e ekle, sonra geniş ekrana geçip controllerla aç. Ben öyle yaptım, düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı