Curve Optimizer nedir ve açılmalı mı?

ludiny

Centipat
Yer
Türkiye, İstanbul
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast KF436C17BB/8 8GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL17
Anakart
Asus Prime A520M-K
AMD Ryzen 5 5600 kullanıyorum. 1 aylık bir hazır sistemim var. Ryzen Master yüklü, Curve Optimizer nedir ve açmalı mıyım? Ayarları nedir?

Normal satın aldığınız işlemciler belirli bir seviyeyi sunmak zorundadır. Bu sebeple düşürülebilecek olmasına rağmen voltaj değerleri yüksek tercih edilir. Bu uygulama işlemcinizin kabiliyetlerine göre voltajları ayarlayarak standarttan daha iyi bir performans ve daha az ısı oluşturması için optimize ediyor.

Konuyu 5 Ağustos tarihinde açmıştım. Artık biliyorum. 🙂
Öğrendiğin şeyleri benimle de paylaşabilir misin? All core denedim ben stabil çalışmadı per core'un daha stabil olduğunu söylediler onu yaptım şu anlık iyi fakat bu offset değeri ne onu anlmadım.Ya da yapmam gereken başka bi ayar var mı?

Öğrendiğin şeyleri benimle de paylaşabilir misin? All core denedim ben stabil çalışmadı per core'un daha stabil olduğunu söylediler onu yaptım şu anlık iyi fakat bu offset değeri ne onu anlmadım.Ya da yapmam gereken başka bi ayar var mı?
Çekirdek başı voltaj demek. -30 en düşük voltajı temsil eder, 0 ise en yüksek.

Voltaj mümkün olduğunca düşük olmalı ki hem güç tüketimi azalsın hem performans artsın. -5 çok yetersiz, en azından -25 kaldıracak çekirdekler olmalı. Stabilite testi için CoreCycler kullanın.
bu uygulama nasıl kullanılıyor? daha doğrusu nasıl anlayacağım.bat dosyası çalışıyor fakat tam anlamadım.

Geri
Yukarı