Custom klavye lube işlemi

socantes

Femtopat
Daha fazla  
Custom klavye toplamaya karar verdim ve Gateron milky yellow Pro factory lubed Switch'ler kullanacağım. Fakat alacağım klavye kitindeki stabilizerlerin stock sesini beğenmediğim için sadece stabilizerler için lube işlemi düşünüyorum. Aklımda olan sorular şunlar:
1- Lube yağına para vermek ve uğraşmak istemiyorum, bu işin daha uygun yollusu/kolayı var mıdır?
2- İlla yapacaksam Türkiye'den temin edebilir miyim? Çünkü AliExpress üzerinden alacağım bu gidişle.

Custom klavye toplamaya karar verdim ve Gateron milky yellow Pro factory lubed Switch'ler kullanacağım. Fakat alacağım klavye kitindeki stabilizerlerin stock sesini beğenmediğim için sadece stabilizerler için lube işlemi düşünüyorum. Aklımda olan sorular şunlar:
1- Lube yağına para vermek ve uğraşmak istemiyorum, bu işin daha uygun yollusu/kolayı var mıdır?
2- İlla yapacaksam Türkiye'den temin edebilir miyim? Çünkü AliExpress üzerinden alacağım bu gidişle.
İnan bana ülkemizde böyle şeyler önemsenmediği için bazı şeyleri bulmak çok zor . Yurt dışından da saçma sapan paralara geliyor ne yazık ki .

Koruyucu silah yağlarından kullanabilirsiniz bence.

Çok uğraş be hocam, TR'de sanmıyorum bulabileceğinizi. Bir de bir zaman sonra lube yüzünden klavye kullanımı zorlaşıyor ve zarar veriyor diye biliyorum. Sık sık bakım yapmak lazım gibi.

340₺ tüm kit olarak.

Lube yağına para vermek ve uğraşmak istemiyorum, bu işin daha uygun yollusu/kolayı var mıdır?

Pek yok mecbursun.

İlla yapacaksam Türkiye'den temin edebilir miyim? Çünkü AliExpress üzerinden alacağım bu gidişle.

İlla yurt dışı yukarıda Amazon üzerinden getirtebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Holee mod yaparsın olur biter.

Çok uğraş be hocam, TR'de sanmıyorum bulabileceğinizi. Bir de bir zaman sonra lube yüzünden klavye kullanımı zorlaşıyor ve zarar veriyor diye biliyorum. Sık sık bakım yapmak lazım gibi.

Hocam o durumu ben de sorguluyordum fakat bununla alakalı pek bir içerik bulamadım, eğer belli aralıklarla yapmak gerekiyorsa hiç girişmemeyi tercih ederim. Böyle olduğundan emin misiniz?

340₺ tüm kit olarak.

Pek yok mecbursun.

İlla yurt dışı yukarıda Amazon üzerinden getirtebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Holee mod yaparsın olur biter.
Hocam şöyle bir şey buldum ama ne kadar kalitelidir bilemiyorum.

super lube multipurpose synthetic grease

Stabilizerler icin bu gayet yeterli Turkiye'de bulunabilen urunler arasinda.

Diger konuda baya tartisilmisti alternatif urunler vs.

Super lube multipurpose synthetic grease.

Stabilizerler icin bu gayet yeterli Türkiye'de bulunabilen urunler arasinda.

Diger konuda bayağı tartisilmisti alternatif urunler vs.

Hocam bu islemi tekrarlamak gerekiyor mu? Yoksa bir kere yapinca bir daha yapmamiza gerek kalmiyor mu?

Hocam bu islemi tekrarlamak gerekiyor mu? Yoksa bir kere yapinca bir daha yapmamiza gerek kalmiyor mu?

Bir kere yaptığın zaman çok uzun süre boyunca gerektirmiyor.

Hocam o durumu ben de sorguluyordum fakat bununla alakalı pek bir içerik bulamadım, eğer belli aralıklarla yapmak gerekiyorsa hiç girişmemeyi tercih ederim. Böyle olduğundan emin misiniz?

Hocam şöyle bir şey buldum ama ne kadar kalitelidir bilemiyorum.

İleride Switch lube yapmak isterseniz diye kit olarak attım ben.

Geri
Yukarı