Custom ROM bataryayı içiyor

tobisto

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam; Redmi Note 5 Pro cihazıma root attım, denemediğim Custom ROM kalmadı, ekran süresi en fazla 4 saat veriyor tam dolu batarya ve 10 saat standby konumunda kalsa %30'dan fazla batarya yiyor telefon. Düzelir diye stock işletim sistemi indirdim; nafile. Bataryayı içmeye devam ediyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu bir fikri olan var mı?

Arkadaşlar selam; Redmi Note 5 Pro cihazıma root attım, denemediğim Custom ROM kalmadı, ekran süresi en fazla 4 saat veriyor tam dolu batarya ve 10 saat standby konumunda kalsa %30'dan fazla batarya yiyor telefon. Düzelir diye stock işletim sistemi indirdim; nafile. Bataryayı içmeye devam ediyor. Nasıl çözebilirim bu sorunu bir fikri olan var mı?
Bir takım root uygulamaları var. Misal Greenify uygulamasını bir deneyin derim. Bataryayı koruduğu söyleniyor.

Bataryada sorun olabilir mi?
Bir anda oldu ama hiçbir sorun yoktu custom rom attığım gibi batarya ömrü yarılandı.

Stock ROM'da da düzelmediyse bataryanın miadı doluyor demek.
Demeyin yav... 4 sene oldu. 1 sene daha gider demiştim.
Evet çünkü bende birkaç gün önce ROM attım ve batarya süresi uzadı telefon uçuyor şu an.
Hangi romu attınız ? Kernel arıyorum ama bulamıyorum. Pixelexperience 12+ kullanıyorum ben hocam.
Custom ROM kaynaklı olsaydı stock ROM yüklediğinizde düzelmesi gerekirdi. Sorun bataryada gibi duruyor.
İnşallah değildir... bir anda oldu dediğim gibi. Küt diye gitti.

Benim de 4 yıllık telefonum. Ben de Custom ROM kullanıyorum. Customa geçince batarya ömründe farkedilir bir azalma oldu. Ama yine işimi görüyor.

Bir takım root uygulamaları var. Misal Greenify uygulamasını bir deneyin derim. Bataryayı koruduğu söyleniyor.
Naptime-battery saver, greenify, rootbooster Allah ne verdiyse indirdim kurdum. :))
Benim de 4 yıllık telefonum. Ben de Custom ROM kullanıyorum. Customa geçince batarya ömründe farkedilir bir azalma oldu. Ama yine işimi görüyor.
Ne kullanıyorsunuz rom olarak ? Gördüğünüz en iyi rom hangisi ?

Geri
Yukarı