Custom ROM tehlikeli midir?

576822

Centipat
Galaxy M12 telefonuma LineageOS yüklemek istiyorum ama elimde yeni bir telefon alacak param yok, o yüzden tedirginim. Custom ROM atarken bir hata çıkarsa bozulur mu, tamir olmaz mı diye sizce yapmalı mıyım? Bilgisayarıma format atarken hiç korkmuyorum ama bu işlem beni bayağı bir tedirgin ediyor. Bir de LineageOS yükledikten sonra sevmezsem One UI 5.1'e geri dönebiliyor muyum?

Galaxy M12 telefonuma LineageOS yüklemek istiyorum ama elimde yeni bir telefon alacak param yok, o yüzden tedirginim. Custom ROM atarken bir hata çıkarsa bozulur mu, tamir olmaz mı diye sizce yapmalı mıyım? Bilgisayarıma format atarken hiç korkmuyorum ama bu işlem beni bayağı bir tedirgin ediyor. Bir de LineageOS yükledikten sonra sevmezsem One UI 5.1'e geri dönebiliyor muyum?

Dönebilirsin fakat Bazı Galaxy cihazlarda Bl klidi açılmıyor diye biliyorum

Korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Samsung ROM'unu tekrardan kolayca yükleyebilirsiniz. Sadece dosyalarınızı yedeklemelisiniz çünkü her halükarda telefon sıfırlanacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda stock rom atma olayı çok iyi şekilde anlatılmış.

ROM atarken hiçbir sorun çıkamaz mı?
Çıkabilir ama çözülebilir de. Forumlarda araştıracaksınız bunu.

Korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Samsung ROM'unu tekrardan kolayca yükleyebilirsiniz. Sadece dosyalarınızı yedeklemelisiniz çünkü her halükarda telefon sıfırlanacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda stock ROM atma olayı çok iyi şekilde anlatılmış.

Çıkabilir ama çözülebilir de. Forumlarda araştıracaksınız bunu.

Telefonun bir parçasına kalıcı zarar gelmez değil mi? Bir de LineageOS için sitesinde M12 için bir şey göremedim konuda onu da yazcakdım ama unuttum maalesef :( bildiğiniz bir yol var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı