Çözüldü Custom ROM yüklerkenki silme seçenekleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba.

Benim merak ettigim şey cok basit ama mantigini anlamadim.

ROM gereksinimlerinde; Marshmallow BL & Modem diyor. Bir onceki versiyonumuz Mars olmali, onu anliyorum. Ancak modem gerekiyorsa biz, ust ROM'a gecerken TWRP ile zaten orada yazan System, modem vs kisaca micro SD ve OTA haric her datayi silmiyor muyuz? Ben öyle yapıyorum ve bir sorun yaşamadım.

Bir de tüm data silme kısmı var, o nedir acaba?

Çözüm
Data kısmını silerseniz telefondaki dahili depolamanın kendisi komple silinir. Ben ROM'ları kurmadan önce her zaman DATA, Dalvik, Cache, SYSTEM seçiliyken Wipe yaparım. Temiz kurulum daha iyi oluyor.
Data kısmını silerseniz telefondaki dahili depolamanın kendisi komple silinir. Ben ROM'ları kurmadan önce her zaman DATA, Dalvik, Cache, SYSTEM seçiliyken Wipe yaparım. Temiz kurulum daha iyi oluyor.

Çözüm
Modemden kasıt genelde kernel oluyor. Mount edilmeyen kısımları silemezsin. Örneğin system path i mount edilmemişse silmeye çalışsan dahi silindi gözükebilir ama bir değişim olmaz. Recovery olarakta orangefox u öneririm, twrpye göre çok daha iyi.

Micro SD ve OTA disinda hepsini siliyorum, suan aklima gelmedi ama persist, modem vs bir suru kisim vardi. Onlari silmemem mi lazimdi acaba?
Modemden kasıt genelde kernel oluyor. Mount edilmeyen kısımları silemezsin. Örneğin system path i mount edilmemişse silmeye çalışsan dahi silindi gözükebilir ama bir değişim olmaz. Recovery olarakta orangefox u öneririm, twrpye göre çok daha iyi.
Bu iste acemiyim. Acaba hangi kisimlarin mount edildigini gorebilir miyim? Dediginiz gibi belki de silinmiyorlardir aslinda..Orangefoxu hic denemedim. Arayuzu Turkce mi acaba?Sizce en yararli farki nedir?Onda da custom rom icin backup alma var degil mi?
Kernel silinmesi hakkinda bilgim yok. Hic degistirmedim.

En son rom yüklememde; bunları sildim ve rom yuklendikten sonra tekrar dalvik cache silmek istiyor musunuz dedi. Boyle birseye denk geldiniz mi? O an hayir secenegine bastim birden cikinca istemeden.
Hayır. Neredeyse 50-60 kurulumumun hiçbirinde TWRP bana 'Emin misin?' diye sormadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı