Çözüldü Custom ROM'da uygulamalar harici hafızaya atılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Samsung J500F telefonum var ve stock ROM yazılımı Android 6.0.1.

Ben birçok Custom ROM kurdum ve 9 ve 10 versiyonlarını kullandım.

Ancak en ihtiyacım olan şeyi, bu ROM'larda yapamıyorum. Telefonun normal hafızası 8 GB ve stock ROM'la, root sayesinde her kullanıcı uygulamamı, oluşturduğum ext4 alanına atarken, Custom ROM'da olmuyor. Sadece bazı klasörleri bağlamama izin veriyor.

Ancak daha da ilginci, ben bunu bir kez yaptım. Bir sürü program ve nette bulduğum dosyalarla denerken, Android 9 Custom ROM'da bunu başardım. (Yedeğim de var.) hatta aynı ROM'u sıfırdan kurunca olmuyor.

Ve nasıl yaptığımı bulamıyorum. Teknik bilgim de yok. Root, ROM kurma vb hepsini netten bakarak öğrenip deneyerek kurdum.

Bilgisi olan var mi? Bilgisayarla, Windows ile entegre etmek için daha üst Android versiyonlara ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne olmuyor hocam, root mu?
Rootladim. Sorun yok. Ancak Pie custom romlarinda, sd karti hem dahili hem harici hafixa olarak kullanabilirken, Android 10'da bunu yapamdim. Yapsa da, acip kapatinca, sdkarta tasidigim uygulamalar ucuyor maalesef.
Script yazmadikca sorun cozulmuyormus. Yazilanlar ise sistemi yavaslatti.
Link2sd ve benzeri tüm uygulamaları denedim. Stock romda sorun yok ancak custom rom kabul etmiyor.

Geliştirici ayarlarındaki seçenek ismini hatırlıyor musunuz?
Olay init.d destegi ile alakaliymis. Custom roma kod yazarak eklenebiliyormus. Bilgisi olan var mi?

Son düzenleme:
Link2sd ve benzeri tüm uygulamaları denedim. Stock romda sorun yok ancak custom rom kabul etmiyor.

Geliştirici ayarlarındaki seçenek ismini hatırlıyor musunuz?
Olay init.d destegi ile alakaliymis. Custom roma kod yazarak eklenebiliyormus. Bilgisi olan var mi?
Aynsını yaşadım.Apps2sd ye girip terminal emulator bölümüne gelerek küçük harflerle su yazıp enterlayıp sonra setenforce0 yazarak sorunu çözebilirisiniz.

Aynsını yaşadım.Apps2sd ye girip terminal emulator bölümüne gelerek küçük harflerle su yazıp enterlayıp sonra setenforce0 yazarak sorunu çözebilirisiniz.

Tesekkurler, deneyecegim. Peki bulundugunuz android surumu neydi? 10 ve 11'de sikinti yasiyorum. 9'da destekleyen romlar buldum.

Ben tablette yaşadım. Sorununuzu bu yöntem çözmez ise başka bir şey de çözemez. Ben de Custom ROM'da yaşadım

Ben tablette yaşadım. Sorununuzu bu yöntem çözmez ise başka bir şey de çözemez. Ben de Custom ROM'da yaşadım.

Maalesef olmadi. Daha dogrusu o kod sanirim SuperSU ile rootta ise yariyormus. Onu da benim ROM kabul etmedi. Majisk ile denedim ama olmadi.

Geri
Yukarı