Custom sıvı soğutma için kasa önerisi

Makaleler
17
Yer
İskenderun / Hatay
Daha fazla  
Arkadaşlar kolay gelsin,

Topladığım sistemime dayanamayıp custom sıvı soğutma yapmaya karar verdim.
Normalde Cooler Master TD500 almıştım. Henüz sistem kurup çalıştırmadım. 360mm radyator kulanacagım 30mm ve kasanın üst kısmına koyacagım.
Ön tarafa koymak ıstemıyorum. İlk etap sadece CPU yapacağım sogutmayı. Bu yüzden ekran kartına saglıklı sekılde hava gelsın ıstıyorum.

TD500'ün üst boşluğu ne kadar yeterlı bılmıyorum. Radyator ve fan ıkısı 55mm bır yukseklık olacak. Kullanacagım ramler de corsair dominator platınum yuksek profıl.
RAM'lere denk gelır mı bılmıyorum. RAM'lere denk gelmemesı ıcın radyatoru olabıldıgınce kenara olacak sekılde delıklerı ayarlamıs Cooler Master ama kurtarır mı bılmıyorum. Ben de sistemi kurmadığım ve şu an elımın altında olmadıgı ıcın ölçemıyorum da. Malzemeler diğer evde.

Kasayı değiştirmek istiyorum aklımda 2 seçenek var.

1. Phanteks P1500A Mesh
2. Corsair 5000D Airflow

Her ikisine de fan almam gerekecek ekstradan 4 adet. 3 ön ve 1 arka RGB. Maliyet dert değil. Fakat TD500 kurtaracaksa da boşuna para vermeye de gerek yok. Bilgisi olan var mı? Ya da TD500 Custom'da iyi olmaz ise onu direkt hiç kullanmadan satıp bu iki seçenekten birini alacağım.

Mesaj atacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar kolay gelsin,

Topladığım sistemime dayanamayıp custom sıvı soğutma yapmaya karar verdim.
Normalde Cooler Master TD500 almıştım. Henüz sistem kurup çalıştırmadım. 360mm radyator kulanacagım 30mm ve kasanın üst kısmına koyacagım.
Ön tarafa koymak ıstemıyorum. İlk etap sadece CPU yapacağım sogutmayı. Bu yüzden ekran kartına saglıklı sekılde hava gelsın ıstıyorum.

TD500'ün üst boşluğu ne kadar yeterlı bılmıyorum. Radyator ve fan ıkısı 55mm bır yukseklık olacak. Kullanacagım ramler de corsair dominator platınum yuksek profıl.
RAM'lere denk gelır mı bılmıyorum. RAM'lere denk gelmemesı ıcın radyatoru olabıldıgınce kenara olacak sekılde delıklerı ayarlamıs Cooler Master ama kurtarır mı bılmıyorum. Ben de sistemi kurmadığım ve şu an elımın altında olmadıgı ıcın ölçemıyorum da. Malzemeler diğer evde.

1. Phanteks P1500A Mesh
2. Corsair 5000D Airflow

Her ikisine de fan almam gerekecek ekstradan 4 adet. 3 ön ve 1 arka RGB. Maliyet dert değil. Fakat TD500 kurtaracaksa da boşuna para vermeye de gerek yok. Bilgisi olan var mı? Ya da TD500 Custom'da iyi olmaz ise onu direkt hiç kullanmadan satıp bu iki seçenekten birini alacağım.

Bir alternatif https://www.hepsiburada.com/adata-x...-kasasi-b07znqgp5n-p-HBV00000RIKMW?magaza=BCS
İkisi arasından ben 5000d seçerdim.

Arkadaşlar kolay gelsin,

Topladığım sistemime dayanamayıp Custom sıvı soğutma yapmaya karar verdim.

TD500'ün üst boşluğu ne kadar yeterlı bılmıyorum. Radyator ve fan ıkısı 55mm bır yukseklık olacak. Kullanacagım RAM'ler de Corsair dominator Platinum yuksek profıl.
RAM'lere denk gelir mı bılmıyorum. RAM'lere denk gelmemesı için radyatoru olabıldıgınce kenara olacak sekılde delıklerı ayarlamıs Cooler Master ama kurtarır mı bılmıyorum. Ben de sistemi kurmadığım ve şu an elımın altında olmadıgı için ölçemıyorum da. Malzemeler diğer evde.

1. Phanteks P1500a mesh.
2. Corsair 5000D airflow.

Eğer fiyat önemli değilse bu kasa Custom sıvı soğutma için en iyi kasalardan biri.

iCUE 4000X modelinin fotoğraflarında sizin RAM'lerden kullanılmış ve sıvı soğutma da takılı, bi inceleyin bence bu modeli:

Arkadaşlar kolay gelsin,

Topladığım sistemime dayanamayıp Custom sıvı soğutma yapmaya karar verdim.

TD500'ün üst boşluğu ne kadar yeterlı bılmıyorum. Radyator ve fan ıkısı 55mm bır yukseklık olacak. Kullanacagım RAM'ler de Corsair dominator Platinum yuksek profıl.
RAM'lere denk gelir mı bılmıyorum. RAM'lere denk gelmemesı için radyatoru olabıldıgınce kenara olacak sekılde delıklerı ayarlamıs Cooler Master ama kurtarır mı bılmıyorum. Ben de sistemi kurmadığım ve şu an elımın altında olmadıgı için ölçemıyorum da. Malzemeler diğer evde.

1. Phanteks P1500a mesh.
2. Corsair 5000D airflow.

Kankam bir tane kalmış çok seri alabilirsin.

Cevaplar için teşekkür ederim.

@Lee Yubin 4000X modelinin üst kısma 360MM radyatör desteği yok ne yazık ki...
@LTCeruni Thermaltake'nin sevdiğim kasalarıdır ama aktif hava akışı olmayacağı için diğer bileşenler hava sirkülasyonuna maruz kalmayacak ve 3-5 derece daha sıcak çalışmalarına sebep olacak.
@Fatihh_ 5000D duüşünüyordum ben de ama 5000D nin ön tarafına 140MM fan desteği iki ile sınırlandırılmış. O kadar büyük kasanın ön tarafın da 3 adet 120MM fan çok küçük kalır. P500A'nın ön tarafı 3 adet 140MM destekliyor. Bu da daha iyi hava sirkülasyonu demek. Hoş o kasa için de stok göremedim. Sadece Amazon.com.tr'de mevcut ama o da Amazon Germany satıcı ve 350 TL kargo ücreti var...

O kasaya pek fazla Custom soğutma kullanıldığını görmedim. Çoğunlukla AIO ile kullanmışlar. Custom için şahsen Fractal Design Meshify S2 veya Silent Base 802 öneririm.
Gayet güzel kasa fakat kasanın üst kısmı ile anakart arasındaki mesafe 35MM. Ben radyatörü üst kısma takacağım. Radyatör ve fan toplam 55mm. Ramlerin üzerine gelir ve sığmaz. Corsair Dominatör Platinum ramlerin yüksekliği 56MM. Hiçbir şekilde kurtarmaz. Kasa biraz daha yüksek olsa tercih edilebilirdi.

TD500 ile Custom soğutmalar var ama kullanılan ramler genelde 45-46MM yüksekliğinde ve biraz daha ince radyatörler kullanılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı