Custom Sıvı Soğutma Parçaları Nereden Temin Edilir?

Sistem özelliklerim:
İ7 4790K
Gtx 980ti
Msi gaming 7 anakart
Kasa CM693
Şuan kapalı devre seıdon 120V kullanıyorum kaliteli bir macun almıştım.Ama nedense boşta 40 dereceyi buluyor daha önce 32-35 dereceydi.Toplam 7 adet fan bulunmakta buna rağmen yüksek olduğunu düşünüyorum.Custom aklımda var ve kesinlikle yapmayı düşünüyorum.

Boştaki sıcaklığın pek bi önemi yok. (Yaz ayı itibariyle) Örnek; oda sıcaklığı 30c ise sistemin 35-40 olması normalidir. Önemli olan yükteki sıcaklık.

Sisteminiz oldukça iyi. Soğutma için max bütçeniz ne kadar?

Bütçe belirtmek şimdilik gereksiz olabilir.Çünkü değişkenlik gösteriyo :) . Sizden ricam 2.000₺-3.500₺ arasında uygun parçalar ve nereden temin edebileceğimi belirtmeniz

Yükte sıcaklığım 55-57 civarında 60 henüz görmedim :)

Bütçe belirtmek şimdilik gereksiz olabilir.Çünkü değişkenlik gösteriyo :) . Sizden ricam 2.000₺-3.500₺ arasında uygun parçalar ve nereden temin edebileceğimi belirtmeniz

Yükte sıcaklığım 55-57 civarında 60 henüz görmedim :)
Aslında yükte o sıcaklıkları alıyorsanız custom soğutma yerine X99 veya Z170 chipsete geçmeniz çok daha mantıklı 2000-3500 liraya diye düşünüyorum. Ekran kartı zaten çok iyi onu değiştirmeye gerek yok. Sadece anakart işlemci ve belleği 3000 lira civarında toparlayabilirsiniz.

Önümüzde ki yaza X99'ın kalacağını pek sanmıyorum :) Geçen her gün yeni bir teknoloji, mimari sunuyorlar bize. Eğer şimdiki anakart işlemci bellek üçlünüzü değiştirmek istemiyorsanız soğutucu olarak 560-570 lira civarında Corsair H110 GT'yi alıp kullanın derim. Çünkü sıcaklıklar sabit 70 ve üstü olmadıkça, ki @er36po abimizin sıcaklıkları sanırım 75'lere kadar çıkıyormuş o yüzden customa geçmiş, custom soğutma almayın. Yılbaşı yakınlarında çıkacak olan Nvidia'nın Pascal mimarili kartlarını alın.

Neler lazım tam bilmiyorum.Ekran kartı dışında diğer gerekli yerlere yapmak istiyorum.Kırmızı ağırlıklı olmak zorunda :). Gerekli parçaları yazabilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı