Custom Sıvı Soğutma Parçaları Nereden Temin Edilir?

Sistem özelliklerim:
İ7 4790K
Gtx 980ti
Msi gaming 7 anakart
Kasa CM693
Şuan kapalı devre seıdon 120V kullanıyorum kaliteli bir macun almıştım.Ama nedense boşta 40 dereceyi buluyor daha önce 32-35 dereceydi.Toplam 7 adet fan bulunmakta buna rağmen yüksek olduğunu düşünüyorum.Custom aklımda var ve kesinlikle yapmayı düşünüyorum.

Boştaki sıcaklığın pek bi önemi yok. (Yaz ayı itibariyle) Örnek; oda sıcaklığı 30c ise sistemin 35-40 olması normalidir. Önemli olan yükteki sıcaklık.

Sisteminiz oldukça iyi. Soğutma için max bütçeniz ne kadar?

Bütçe belirtmek şimdilik gereksiz olabilir.Çünkü değişkenlik gösteriyo :) . Sizden ricam 2.000₺-3.500₺ arasında uygun parçalar ve nereden temin edebileceğimi belirtmeniz

Yükte sıcaklığım 55-57 civarında 60 henüz görmedim :)

Bütçe belirtmek şimdilik gereksiz olabilir.Çünkü değişkenlik gösteriyo :) . Sizden ricam 2.000₺-3.500₺ arasında uygun parçalar ve nereden temin edebileceğimi belirtmeniz

Yükte sıcaklığım 55-57 civarında 60 henüz görmedim :)
Aslında yükte o sıcaklıkları alıyorsanız custom soğutma yerine X99 veya Z170 chipsete geçmeniz çok daha mantıklı 2000-3500 liraya diye düşünüyorum. Ekran kartı zaten çok iyi onu değiştirmeye gerek yok. Sadece anakart işlemci ve belleği 3000 lira civarında toparlayabilirsiniz.

Önümüzde ki yaza X99'ın kalacağını pek sanmıyorum :) Geçen her gün yeni bir teknoloji, mimari sunuyorlar bize. Eğer şimdiki anakart işlemci bellek üçlünüzü değiştirmek istemiyorsanız soğutucu olarak 560-570 lira civarında Corsair H110 GT'yi alıp kullanın derim. Çünkü sıcaklıklar sabit 70 ve üstü olmadıkça, ki @er36po abimizin sıcaklıkları sanırım 75'lere kadar çıkıyormuş o yüzden customa geçmiş, custom soğutma almayın. Yılbaşı yakınlarında çıkacak olan Nvidia'nın Pascal mimarili kartlarını alın.

Neler lazım tam bilmiyorum.Ekran kartı dışında diğer gerekli yerlere yapmak istiyorum.Kırmızı ağırlıklı olmak zorunda :). Gerekli parçaları yazabilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı