Rehber CustomizerGod ile sistem ikonlarını değiştirme

Bugün sizlerle CustomizerGod adlı yazılım ile sistem ikonlarını değiştirmeyi göstereceğim. Yazılım Windows XP-7-8 ve 10 uyumlu, Windows 11'de de çalışabiliyor ancak tam verimli değil gibi. Windows 7 ve öncesi için .NET Framework 4.5 lazım olabilir duruma göre.

Öncelikle yazılımı indiriyoruz. Klasik olarak :)

1639389567221.png

Değiştirilecek ikonları seçiyoruz, ben Low volume'u seçtim. Change deyince dosya konumundan dosya seçmenizi istiyor.
Bundan sonra .ico, .png, .jpg gibi dosya türlerini seçebiliyorsunuz.
Sonuç :):
1639389891837.png

Ayrıca değiştirmek istediğiniz ikona çift tıklayınca farklı boyutlarda bu ikonları görüntüleyebilir ve seçebilirsiniz.
1639390457046.png

Bazı objeler değiştirilmeyebilir. Ayrıca Restore tuşu ile ayar yaptığınız ikonu da eski haline getirebilirsiniz.

Bugün sizlerle CustomizerGod adlı yazılım ile sistem ikonlarını değiştirmeyi göstereceğim. Yazılım Windows XP-7-8 ve 10 uyumlu, Windows 11'de de çalışabiliyor ancak tam verimli değil gibi. Windows 7 ve öncesi için .NET Framework 4.5 lazım olabilir duruma göre.

Öncelikle yazılımı indiriyoruz. Klasik olarak :)

Eki Görüntüle 1240821

Değiştirilecek ikonları seçiyoruz, ben Low Volume'u seçtim. Change deyince dosya konumundan dosya seçmenizi istiyor.
Bundan sonra. İco. PNG. JPG gibi dosya türlerini seçebiliyorsunuz.
Sonuç :):
Eki Görüntüle 1240825

Ayrıca değiştirmek istediğiniz ikona çift tıklayınca farklı boyutlarda bu ikonları görüntüleyebilir ve seçebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1240837

Bazı objeler değiştirilmeyebilir. Ayrıca Restore tuşu ile ayar yaptığınız ikonu da eski haline getirebilirsiniz.

Eskiden Windows 7'de bu ikonların aslında yazı tipi olduğunu öğrendim bayağı.
Webdings.ttf'den alıntı

1639391310050.png

Geri
Yukarı