CWM Nasıl Düzenlenir ?

• Konuyu başlatan 3503
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 512

3503

Kilopat
Arkadaşlar bu tür konulara meraklıyım. :D Şunu kaç gündür bulmaya çalışıyorum. Bildiğiniz üzere CWM, ROM yüklemeye, yedek almaya ve benzeri bir sürü özelliğe sahip. Bende bunun asıl kodlarını görmek istiyorum. Mesela CWM'de yukarda sürüm yazar. Mesela onu değiştirmek gibi ufak değişikler yapmak istiyorum. Şu an recovery.img unpack ettiğimde iki adet ana dosya çıkıyor. Birisi kernel diğeri ise ramdisk. Ramdiskin içinde resimleri felan değiştirebiliyoruz onu biliyorum ama herhalde benim istediğim kısım ramdiskte değil. Kernel kısmı herhalde asıl CWM'nin kodlarının olduğu yer diye düşünüyorum. İlk sorum burda geliyor. Kodlar kernelin içinde mi ? İkinci sorum ise kodlar kernel içinde ise unpack edip nasıl kodlara ulaşabilirim. Biliyorum biraz karışık bir soru oldu ama bu tür şeyler yapmak hoşuma gidiyor. :D Söylemeyi unuttum biraz Linux bilgim var, anlatsanız anlarım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı