Telefonum da CWM olup olmadığını nasıl anlarım ?

OneAcar 37

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar. Telefonuma başka biri tarafından ROOT attırdım. Bu telefona CWM kurup ROM yüklemek istiyorum. Rehberlere bakınca ROOT ile birlikte attırıyorlar genelde CWM'i. Şimdi telefoncu telefona ROOT atarken CWM'de yüklemiş midir diye de düşünmeye başladım. Bu nedenle telefonumda CWM yüklü olup olmadığını anlamak istiyorum. Sorulara gelecek olursak :
1- Eğer telefonda CWM yüklüyse üstüne tekrar CWM yüklemek zararlı mıdır ?
2- Telefonumda CWM yüklü olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?
3- Birde GAPPS diye bir şey var bu ne işe yarıyor ?
4- Telefonum S4 Mini ( I-9190 )
5- Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Recovery moda girerseniz CWM yüklü olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Ya da Rom Manager uygulaması ile de kontrol edebilirsiniz. Ama en kolay ve pratik yöntem Recovery'e girip bakmaktır.

Recovery moda girerseniz CWM yüklü olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Ya da Rom Manager uygulaması ile de kontrol edebilirsiniz. Ama en kolay ve pratik yöntem Recovery'e girip bakmaktır.

Recovery moda girince ne yazısı çıkacak ya da nasıl anlayacağım ?

Gapss google uygulamalarıdır.
Örneğin cyanogenmod yüklerseniz içinde google play , gmail gibi google uygulamarı olmayacaktır . Bu uygulamaları bir paket halinde CWM kullanarak telefona yükleyebilirsin. Bu paketin adı gapss'tır .

@OneAcar 37 Merak etmeyin. Telefonunuza CWM tabanlı bir Custom Recovery kurulmuş. Artık rahatlıkla Romlarınızı yükleyebilirsiniz :)

Allah razı olsun. Ben pek anlamam bu işlerden bu nedenle bu kadar çok sordum kusura bakmayın. Bende sora sora öğreniyorum sayenizde. İlerde bende soranlara öğreteceğim İnşallah.:):) Rom kurma vakti geldi de geçiyor hemen işlemlere başlıyoruz. :like::like:

Birde son bir sorum olacak. Bazı Rom'lara bakıyorum da bilgisayarsız kuruluyor. Tüm Romlar bilgisayarla mı kurulmak zorunda? Örnek olarak :
www.s4miniarchive.com: [ROM] MIUI V5 for Samsung Galaxy S4 Mini (3G and LTE) - Galaxy S4 Mini Archive - Custom ROMs, Tips and Tricks
Burada Romu bilgisayarsız kuruyor. Odin programı vesaire yok. Sıkıntı yaratmaz herhalde ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı