Cyanogenmod Her Telefona Kurulur Mu ?

CacikLee

Hectopat
Daha fazla  
Telefonun Android sürümünü yükseltmek için kullanmak istiyorum. Şuan ki sürümü 2.3.6. Sorularım ;

1-Cyanogenmod kurulursa android sürümü 4.0 ve üzeri olabilir mi ?
2-Telefon ROOT'lu ve ROM'lu ve Clockworkmod var sorun olur mu ?
3-Telefona uyumlu olan Cyannogenmod hangisi ve hangi dosyalar gerekli ?
---
Unutmadan telefon S5830i (Galaxy Ace)

@Recep Baltaş @Silinen üye @Asım Demir @MF

Son düzenleme:
1. Eger cyanogenmod sizin telefonunuza 4.0 uzeri rom yapmissa olabilir.

2. Kurmak icin zip halindeki dosyayi recovery' den wipelari yaparak flashlayin. Veya cynogenmod installer ile de kurabilirsiniz. Google yazarsaniz resmi sitesinde kullanimi yazacaktir.

3. Telefonunuza uyumlu cyanogenmod' u xda.com veya cyanogenmod' un resmi sitesinden bulabilirsiniz.

1. Eger cyanogenmod sizin telefonunuza 4.0 uzeri rom yapmissa olabilir.

2. Kurmak icin zip halindeki dosyayi recovery' den wipelari yaparak flashlayin. Veya cynogenmod installer ile de kurabilirsiniz. Google yazarsaniz resmi sitesinde kullanimi yazacaktir.

3. Telefonunuza uyumlu cyanogenmod' u xda.com veya cyanogenmod' un resmi sitesinden bulabilirsiniz.
Flashlamak tam olarak ne oluyor ?

Çok teşekkürler. Bir sorum daha var, ROM'u ben kendim atmıştım yani CWM ile yükledim. Tek yapmam gereken ZIP'i kurmak ve telefonu sıfırlamak mı (wipeleri)
Kurulum cogu romda benim soyledigim sekildedir. Cyanogenmod da bildigim kadariyla ayni sekilde kurulur. Yani öncelikle wipe data/factory reset sonra advanced menusunden dalvik cache yapin. Sonra romu kurun. Ama siz yinede romu indirdiginiz siteden kurulumuna bir bakin derim.

Recovery den ROM dosyasını yükledikten sonra wipe işlemlerini yapacaksınız. Daha önce ROM kurduğunuza göre kurulumu biliyorsunuz dur. Eğer takıldığınız bir nokta olursa yardım ederim.

Recovery den ROM dosyasını yükledikten sonra wipe işlemlerini yapacaksınız. Daha önce ROM kurduğunuza göre kurulumu biliyorsunuz dur. Eğer takıldığınız bir nokta olursa yardım ederim.
Teşekkür ederim. Cyanogenmod'u ROM gibi mi kurayım ? Birde Gapps diye de bir durum var. Onu nasıl halledeceğim ?

Teşekkür ederim. Cyanogenmod'u ROM gibi mi kurayım ? Birde Gapps diye de bir durum var. Onu nasıl halledeceğim ?
Evet ROM gibi kurun. Gapps için Google' a
Gapps kuracağınız Android sürümü yazın örneğin ( Gapps 5.1 ) gibi çıkacak olan sayfalarda size bir kaç seçenek sunacaktır. Telefonda daha az Google uygulaması olsun diyor iseniz daha küçük paketleri seçin. Paketlerin içeriği konuda belirtilmekte zaten.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı