Cyber-6600 i3 12100F sistem yükseltilmeli mi?

Mr.SuiGen

Hectopat
Daha fazla  
Selam, yakın zamanda aşağıda eklediğim kasayı zamdan önce makul bir fiyata satın aldım. Kasanın beni ne kadar süre idare edebileceğini ve ne zaman upgrade etmeye başlamam gerektiğini merak ediyorum. Ayrıca upgrade ederken nasıl bir yol izlemeli, neden başlamalıyım onu da bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem;

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun, kasayı 400 TL farkla adamakıllı bir şey seçtiniz umarım.

Depolamada sıkıntı yaşıyorsanız ilk önce orayı halletmeniz gerek. Onun haricinde sistem dengeli. İşlemci iyi. Bu durumda işlemci yükseltmenin anlamı yok. Ekran kartına bir yükseltme düşünebilirsiniz. O da 1080p için çok gerekli değil.

Yükseltme istiyorsanız şu durumda ekran kartını RX 6700 XT'ye yükseltmeniz yeterlidir, onun haricinde yapacağınız yükseltmeler gereksiz olacaktır diye düşünüyorum.

Hocam işlemci isteyen oyunlardan aldiginiz performans yetersiz gelirse islemci degisimi olur, diğer parcalar güzel bence.

Hayırlı olsun, kasayı 400 TL farkla adamakıllı bir şey seçtiniz umarım.

Depolamada sıkıntı yaşıyorsanız ilk önce orayı halletmeniz gerek. Onun haricinde sistem dengeli. İşlemci iyi. Bu durumda işlemci yükseltmenin anlamı yok. Ekran kartına bir yükseltme düşünebilirsiniz. O da 1080p için çok gerekli değil.

Yükseltme istiyorsanız şu durumda ekran kartını RX 6700 XT'ye yükseltmeniz yeterlidir, onun haricinde yapacağınız yükseltmeler gereksiz olacaktır diye düşünüyorum.
Merak etmeyin hocam kasayı şunula değiştirip aldım :3
VENTO VG11A ATX 4 Adet RGB FAN, Temperli Cam Gaming Kasa - Gaming.Gen.TR

Beni aydınlattığınız için teşekkürler...

Hocam işlemci isteyen oyunlardan aldiginiz performans yetersiz gelirse islemci degisimi olur, diğer parcalar güzel bence.
işlemci ile ilgili hiçbir problem yada performans düşüşü görmedim hocam insanların çoğu da i3 12100f i övüyor onun için şimdilik listeye almadım.Teşekkürler hocam

Geri
Yukarı