Cyberpunk 2077 Düşük FPS Sorunu

• Konuyu başlatan KerOn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 1B

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-01 192407.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-01 192407.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 42
  • Ekran görüntüsü 2023-10-01 192304.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-01 192304.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 37
  • Ekran görüntüsü 2023-10-01 192241.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-01 192241.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 41
  • Ekran görüntüsü 2023-10-01 192157.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-01 192157.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 40
Hocam YouTube'da aynı bileşenlerin test videolarına bakarsanız fps‘lerin böyle olmadığını görürsünüz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda high ayarlarda DLSS kapalı alınan değerleri ben Low'da alamıyorum. Benim değerlerim normalde bu bileşenlerle alınan değerlerden düşük olduğu için bu konuyu açtım. Ezbere bilgi yazmayın lütfen.

85W hocam.

Bu video 1 senelik 2.0 güncellemesiyle gereksinimler arttı.

Pardon hocam ben yanlış anlamışım, buyrun.
Önünüze gelen tüm sis/gölge ayarlarını düşüğe çekin ansitropi 16'da kalabilir. Geri kalan ayarlar ortada olsun bazı istediklerinizi yüksek yapın, onlar çok fps'yi etkilemiyor. Dlss kalite modu gayet yeterli olur diye düşünüyorum.

Bu video 1 senelik 2.0 güncellemesiyle gereksinimler arttı.
Buyurun hocam bu da yenisi, yine benim değerlerimden çok farklı, bu videodaki arkadaş High ayarlarda rahatlıkla 60 FPS alıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buyurun hocam bu da yenisi, yine benim değerlerimden çok farklı, bu videodaki arkadaş high ayarlarda rahatlıkla 60 FPS alıyor.

Bazı ayarları mediumda sizde ayarlayıp deneyin hocam bir de watt farkı olabilir mi?

Cihazın modeli ne? RAM kaç gb?

Cevap bekliyorum hocam. Cihazın modelini bilmiyor musunuz? Ona göre bir şeyler önereceğim.

Son düzenleme:

Cevap bekliyorum hocam. Cihazın modelini bilmiyor musunuz? Ona göre bir şeyler önereceğim.

RAM'i tek kanal 8 GB RAM'i var. Videolarda çift kanal RAM 16 GB. Tabi ki düşük alır. RAM darboğazı ve yetersiz RAM var. Büyük ihtimal ekran kartı kullanımı da yüzde yüz değildir.

@KerOn Cihazınıza RAM takviyesi yapmanız şart.

RAM'i tek kanal 8 GB RAM'i var. Videolarda çift kanal RAM 16 GB. Tabi ki düşük alır. RAM darboğazı ve yetersiz RAM var. Büyük ihtimal ekran kartı kullanımı da yüzde yüz değildir.

@KerOn Cihazınıza RAM takviyesi yapmanız şart.
Dün akşam oyuna daldığım için yazamadım hocalarım, kusura bakmayın. Neden böyle bilmiyorum ama Pencere Modunu, Tam Ekran’dan Sınırsız Çerçeve‘ye değiştirince FPS arttı. 50-55 FPS’lere çıktı. Bir de arkada oyun indiriyordum, onu da kapatınca neredeyse 60 FPS’lere çıktım hocam.

RAM’in düşük olduğunu biliyorum hocam ancak şimdiye kadar Last of Us dışında bir oyunda sorun yaşamadım. İlk çıktığı zaman indirmiştim, oyun RAM uyarısı verince iade ettim. Oyunun berbat optimizasyonu yüzünden açılmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı