Cyberpunk 2077 FPS artırma

Merhaba arkadaşlar,

Reddit'te bulduğum çözümü sizlerle de paylaşmak istedim. Bu işlemi uyguladıktan sonra düşük olan FPS'de gözle görülür bir şekilde artış sağlandı. Herkeste işe yaramayabilir, fakat denemeye değer.

Öncelikle aşağıda bahsettiğim konumdaki dosyayı açıyoruz. Dikkat! Dosyanın yedeğini almayı unutmayınız. Herhangi bir aksi durumda tekrar eski haline getirebilirsiniz.

• Steam Library\steamapps\common\Cyberpunk 2077\engine\config\memory_pool_budgets.csv
  • GOG Galaxy\Games\Cyberpunk 2077\engine\config\memory_pool_budgets.csv
Cyberpunk Orijinal.png

Sizin de görebileceğiniz üzere PC'de PoolCPU'ya 1536MB, PoolGPU'ya ise 3GB gibi bir değer atanmış. Yalnız benim sistemimde 16GB RAM ve 8GB VRAM'e sahip olan bir GPU mevcut. Nasıl oluyor da diğer platformlarla aynı oluyor anlamadım.

Dosyayı açtıktan sonra PoolCPU'ya 16GB, PoolGPU'ya ise 8GB bir değer atadım. PoolCPU değerine sisteminizde kaç GB RAM kullanıyorsanız o değeri atayacaksınız. PoolGPU'ya ise kullandığınız ekran kartının belleği kadar bir değer ekleyeceksiniz.

Ben sistemimde 16 GB RAM kullanıyorum. Ekran kartım ise GTX 1070 Ti (8GB).

Cyberpunk.png

Önceden düşük ayarlarda bile sorun yaşarken şu an orta ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabiliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı