Cyberpunk 2077 hakkında ne düşünüyorsunuz?

2020'de başlayıp hemen bırakmıştım. Bu sene yeniden modlu olarak (NexusMods) oynamaya başlayınca keyif aldım.

Ancak oyuna en son patch geldikten sonra mod uyuşmazlığı oldu bu yüzden oynamayı yine bıraktım.

3rd person cam ve texture modlarıyla güzel oluyor. Yine de yapay zekayı biraz daha gelişmiş görmek isterdim.

Bunun dışında oyun fena değil. Çok fazla reklam ve hype yüzünden büyük beklenti yarattı. Beklenilen çıkışı yapamadığı için biraz havada kaldı oyun.

Yine de oynanır. Ama NexusMods üzerinden modlar kurarak oynayın derim.

2 yıl önce ilk oynadığımda 20 saatte mi ne bitirmiştim yani normal oynadım. Yan görev felan görmedim pek. Gidip görev falan almamız gerekiyormuş bidaha başlayacağım. Zaten en son oynadığımdan beri 50 60 gb güncellediler ne geldiyse artık.

Oyuna 2021 de sıfır beklenti ile başlamıştım. Hikayesi çok hoşuma gitmişti. Oyunu direkt aksiyon olarak çıkartsalar ve çıkışı hatasız olsaydı bugün daha farklı bir gözle bakılırdı. Ne yazık ki RPG anlamında türünün örneklerine göre başarısızdı.

Optimizasyon bir kenara hikayesi çok güzel olmasına rağmen yan görevleri yapmazsanız boş bir halde kalıyor. Bayağı bir metinde silinmiş oyundan. Giriş ve sonuç kısımları güzel ancak gelişme zortlamış.

Reklamını yanlış yaptılar. Yoksa gayet güzel oyun. Yaklaşık 50 saat keyifle oynadım. Hikayesi güzel, karakterlerin arka planı dolu dolu. Grafikler de gayet güzel. İlk çıkışında bug ya da optimizasyon sorunları olmasa tek eleştirilecek yani role play ögelerinin söyledikleri kadar yeterli olmayışı olurdu.

Oyunu ilk oynadığımda GeForce NOW üzerinden bitirmiştim bu yüzden ana görevleri yapıyordum. Bir süre önce yeni sistemde tekrardan başladım ve bu sefer yan görevlerle birlikte oynuyorum. Oyunun asıl zevki yan görevlerle çıkıyor. Bazı yan görevler çok zevkli. Phantom liberty DLC'sini aldım ve çıkana kadar oyunu %100 bitirmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı