Cyberpunk 2077 ve RX 570 performansı

İşletim sistemi
Windows 10
FX 6100 Ve RX 560 İle 32-35 FPS alıyordum, bugün i9 9900K ile taktım sisteme denedim, 35-39 FPS verdi şehir içi, ayarlarım 1080p en düşük ayarlar.

Fark etmiyor. Ha açıyor ha oynatıyor aynı şey. Buna takılma. Önemli olan konu sahibinin sisteminin oyunu Ultra açamayacak oluşunu öğrenmesi.

20-25 FPS o kadar kötü rakamlar değiller yine de. 30 FPS konsol tecrübesi yaşamış kişiler için oynanabilir bir seviye diyebiliriz.

20-25 FPS o kadar kötü rakamlar değiller yine de. 30 FPS konsol tecrübesi yaşamış kişiler için oynanabilir bir seviye diyebiliriz.

Ancak gereksiz bazı ayarları kısarak 50-60 FPS arası oynamak daha mantıklı olur. Katlanmak zorunda kalmaz düşük FPS'ye. Gördüğüm kadarıyla sabit olarak bile 20 FPS veremiyor o ayarlarda. Böyle bir şeye oyun deneyimi denemez.

Oyun optimizasyon özürlüsü RX570 O oyunu Ultra'da açabilecek güçtü değil. 60FPS oynamak istiyorsanız orta-düşük ayarlarda oynayın. Bu noktada işlemci değil ekran kartı önemli.
Şimdi ben 6 ya gidiyorum hayır zengin değilim hemde 100000tl den fazla borcumuz var ben pc de birdaha değişimle uğraşamıycam yapıcaksam da 5 yıl sonra yaparım

Şimdi ben 6 ya gidiyorum hayır zengin değilim hem de 100000TL'den fazla borcumuz var ben PC de bir daha değişimle uğraşamayacağım yapacaksam da 5 yıl sonra yaparım.

Sisteminiz günümüz için gayet yeterli hocam endişelenmeyin. Grafikleri düşüğe çekin 50-60FPS rahatça oynayın. Ayrıca şehir kalabalığı ayarını orta veya düşük yapın çünkü bu ayar işlemciye çokca yüklenilmesine sebep oluyor.

Ancak gereksiz bazı ayarları kısarak 50-60 FPS arası oynamak daha mantıklı olur. Katlanmak zorunda kalmaz düşük FPS'ye. Gördüğüm kadarıyla sabit olarak bile 20 FPS veremiyor o ayarlarda. Böyle bir şeye oyun deneyimi denemez.

Daha düşük ayarları da 3570 darboğaz ile karşılayacak maalesef. Her 1 FPS artışı daha fazla takılma olarak geri dönecek konu sahibine. Ben de 1500X ve 5500 XT 8 GB ikilisiyle 60 FPS alacak ayarları yapamıyorum çünkü işlemci hem oyuna hem de ekran kartı beslemesine zorlanıyor, 50 FPS seviyesinde oynuyorum. NPC veya düşman kalabalığının yoğun olduğu yüklemesiz açık dünya oyunlarında böyle bir durum var.

@cevapverinnolur apartman önü işlemcinin abartı kullanıldığı 3-5 noktadan birisi, buralardaki takılmayı göz ardı et. Şehrin genelindeki işlemci kullanımına göre ayarlarını yap. Bir de otomatik kayıp ayarı kapatıp arada F5 tuşuyla kayıt yaparsan anlık takılmaların önüne geçecektir. Bir de ayarlardan şehirdeki kalabalığı düşük olarak seç.

Daha düşük ayarları da 3570 darboğaz ile karşılayacak maalesef. Her 1 FPS artışı daha fazla takılma olarak geri dönecek konu sahibine. Ben de 1500X ve 5500 XT 8 GB ikilisiyle 60 FPS alacak ayarları yapamıyorum çünkü işlemci hem oyuna hem de ekran kartı beslemesine zorlanıyor, 50 FPS seviyesinde oynuyorum. NPC veya düşman kalabalığının yoğun olduğu yüklemesiz açık dünya oyunlarında böyle bir durum var.

@cevapverinnolur apartman önü işlemcinin abartı kullanıldığı 3-5 noktadan birisi, buralardaki takılmayı göz ardı et. Şehrin genelindeki işlemci kullanımına göre ayarlarını yap. Bir de otomatik kayıp ayarı kapatıp arada F5 tuşuyla kayıt yaparsan anlık takılmaların önüne geçecektir. Bir de ayarlardan şehirdeki kalabalığı düşük olarak seç.

YouTube'da videolara baktım. RX 570 + i5 10600K ile bile bu oyun gene sabit bir deneyim sunamıyor hiçbir ayarda. Ne yaparsa yapsın iş kartında ve oyunun rezil optimizasyonunda bitiyor maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı