Cyberpunk 2077 ve RX 570 performansı

İşletim sistemi
Windows 10
Elimde i5 3570 var. Ve oyunu ben Ultra da şehir merkezinde yani V'nin evinden çıksam hemen sokakta olursam ortalama 21.7 FPS alıyorum. Normal darboğaz yapmayacak işlemci maksimum bundan sadece 2FPS mi daha çok FPS alır?

Cyberpunk oyun sayılmaz, 1650'li laptoplarda daha 33 FPS veriyor en düşük ayarlarda,zaten oyun Cyberpunk değil,Cyberbug.

YouTube'da videolara baktım. RX 570 + i5 10600K ile bile bu oyun gene sabit bir deneyim sunamıyor hiçbir ayarda. Ne yaparsa yapsın iş kartında ve oyunun rezil optimizasyonunda bitiyor maalesef.
Bende i5-10400F + RTX 2060 Gaming Z var, 1080p ultra ayarda DLSS kapalı 50-60 arası, DLSS açık 85-90 arası alıyorum. Oyunun optimizasyonu cidden berbat ötesi, Battlefront II bile tüm ayarlar ultrada 180 fps civarı veriyor.

YouTube'da videolara baktım. RX 570 + i5 10600K ile bile bu oyun gene sabit bir deneyim sunamıyor hiçbir ayarda. Ne yaparsa yapsın iş kartında ve oyunun rezil optimizasyonunda bitiyor maalesef.

Optimizasyon sorunu mevcut ama bana abartıldığı kadar fazla gelmiyor. Sebebine gelirsek eski nesil konsolların ayak bağından kurtulduğumuz için daha yüksek gereksinimli oyunlar gelecek, bu da hala ölmemiş olan 4 çekirdeklerin tabutuna çiviyi çakacak DDR5 ile beraber. Cyberpunk 2077 ve Immortals Fenyx Rising oyununda bunu deneyimleme fırsatım oldu. Yükleme olmadan sınırsız bir açık dünya çok keyifli ve bir o kadar sistem zorlayıcı. TES VI ve GTA VI geldiğinde bunu daha iyi göreceğiz, o zaman bu tarz konular çok konuşulacak. Bir süre sonra da optimizasyon bahaneleri rafa kalkıp üst sistemlere geçip başlayacaktır.

1080p Ultra ayarda (RTX kapalı, DLSS kapalı) 45-55 arası alıyorum. RTX kapalı, DLSS Kalite ayarında 70-90 fps arası. RTX açınca zaten DLSS nin bir artısı kalmıyor, yine 50 lerde. İşlemcim i5 10400F bu arada. Sizinki nedir?
i7 10750H, RTX 2060 var. Ben DLSS dengelide kullanıyorum, 35-45'den 55-60'a çıkartmıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı