Cyberpunk 2077'de anormal CPU kullanımı

Hocam su koyun kaynasın eğer gerçekten o değerleri görüyorsa büyük bir sorun var.

Artı olarak bende Afterburner yazılımı kafayı yemiş durumda 70 küsur olan işlemci derecesini 99-100 falan gösteriyor, kullanım yüzdesini yanlış göstereceğini düşünmüyorum fakat belki böyle bir durum da olabilir.

1.1 yaması pek etkilemedi hatta bazı kişilerde sorunlara yol açıyor Twitter ve Reddit'te şikayetler var. Şehrin aynı bölgelerindeki yüksek işlemci kullanımı yine aynı. En fazla %5 düşmüştür o bile meçhul.
Nasıl fark yok ya? O şikayetleri atar mısınız?

Bu videoya bakınca, kullanım değerler ciddi anlamda düşüş var. Optimizasyonu biraz düzeltmişler gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nasıl fark yok ya? O şikayetleri atar mısınız?

Bu videoya bakınca, kullanım değerler ciddi anlamda düşüş var. Optimizasyonu biraz düzeltmişler gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Seni direkt buraya alalım.

Hem bu videoda pek fark minimum durumda, RAM kullanımı en çok dikkat çekiyor;

Steam overlay özelliğini kapattım ve ayarları ultraya çektim, şu an işlemci kullanımım ciddi şekilde düştü ve ultra ayarlarda önceden aldığım değerlere kıyasla daha stabil ve yüksek değerler alıyorum. Ayarları high'a düşürünce işlemci kullanımım yine artıyor ancak eskisi gibi sürekli drop girmiyor. Şimdilik düzeldi gibi.

Öte yandan sıcaklıklar konusunda ben de çok memnun değilim. Normalde 70-75 derecelerde oluyordu. Zaten yeni bir termal macun alıp bakım yapmayı düşünüyorum.
Screenshot_20.png

1.1 yamasını yaptım bu arada ancak hiçbir şekilde performans ve bug düzeltmesi göremedim açıkçası. Önceden nasılsa oyun aynı şekilde devam ediyor. Zaten o yüzden bu başlığı açma ihtiyacı duydum.

Steam overlay özelliğini kapattım ve ayarları ultraya çektim, şu an işlemci kullanımım ciddi şekilde düştü ve ultra ayarlarda önceden aldığım değerlere kıyasla daha stabil ve yüksek değerler alıyorum. Ayarları high'a düşürünce işlemci kullanımım yine artıyor ancak eskisi gibi sürekli drop girmiyor. Şimdilik düzeldi gibi.

Öte yandan sıcaklıklar konusunda ben de çok memnun değilim. Normalde 70-75 derecelerde oluyordu. Zaten yeni bir termal macun alıp bakım yapmayı düşünüyorum.
Eki Görüntüle 849352
1.1 yamasını yaptım bu arada ancak hiçbir şekilde performans ve bug düzeltmesi göremedim açıkçası. Önceden nasılsa oyun aynı şekilde devam ediyor. Zaten o yüzden bu başlığı açma ihtiyacı duydum.
RAM ve işlemci kullanımda düşüş var.

Neyi düzeltmişler burada yazıyor.
Seni direkt buraya alalım.

Hem bu videoda pek fark minimum durumda, RAM kullanımı en çok dikkat çekiyor;

Aşağıdakileri içeren çeşitli kararlılık iyileştirmeleri:

-Oyun içindeki çeşitli sistemlerde bellek kullanımı iyileştirmeleri: karakterler, etkileşimler, gezinme, oyun içi videolar (haberler, tv vb.), Bitki örtüsü, lazer efektleri, mini harita, cihazlar, AI, sokak trafiği, çevresel hasar sistemi, GPU ile ilgili , ve dahası.

-Çeşitli kilitlenme düzeltmeleri (diğerlerinin yanı sıra yükleme kayıtları, oyun açma / kapama ve Geri Dönüş Yok Noktası ile ilgili)

Şikayetleri resmi atar mısınız yahu?

RAM ve işlemci kullanımda düşüş var.

Neyi düzeltmişler burada yazıyor.

Aşağıdakileri içeren çeşitli kararlılık iyileştirmeleri:

-Oyun içindeki çeşitli sistemlerde bellek kullanımı iyileştirmeleri: karakterler, etkileşimler, gezinme, oyun içi videolar (haberler, tv vb.), Bitki örtüsü, lazer efektleri, mini harita, cihazlar, AI, sokak trafiği, çevresel hasar sistemi, GPU ile ilgili , ve dahası.

-Çeşitli kilitlenme düzeltmeleri (diğerlerinin yanı sıra yükleme kayıtları, oyun açma / kapama ve Geri Dönüş Yok Noktası ile ilgili)

Şikayetleri resmi atar mısınız yahu?

Konsol tarafı mutlu ama PC tarafında pek bir olay yok gibi. Emin değilim, ben pek bir performans farklılığı göremedim şu anda. V'nin apartmanı, Viktor'un kliniği çevresinde CPU kullanımı cayır cayır eskisi gibi. Bir de önceden olmayıp bu yamayla çıkan Takemura sorunu ve işlevsiz hale gelen 35 tane perk var.

Konsol tarafı mutlu ama PC tarafında pek bir olay yok gibi. Emin değilim, ben pek bir performans farklılığı göremedim şu anda. V'nin apartmanı, Viktor'un kliniği çevresinde CPU kullanımı cayır cayır eskisi gibi. Bir de önceden olmayıp bu yamayla çıkan Takemura sorunu ve işlevsiz hale gelen 35 tane perk var.

RAM ve GPU kullanımı düzeltmişler, CPU'yu değil.

Attığınız karşılaştırma tam olarak neyin karşılaştırması tam olarak çözememiş değilim.

@Nakerosu yaptıkları değişiklikler konsolları daha olumlu etkilemiş durumda. Ayrıca bu yamayla bozulan yerler de var, yeni bir hotfix gelecektir görürsün ana hikayede Takemura buga girmiş ve çalışmayan perkler var. Listesini verdim.
İlginç, yeni güncelleme yaması ile düzeltiller.

Oyunu 2 kere bitirdim, işsiz gibi bir daha oynamayabilirim.

Geri
Yukarı