Cyberpunk 2077'de çok bug var mı?

Evet oyunda bug var ve bazı buglar oyunun etkileyecek buglar. Çok merak ediyorsanız şans verebilirsiniz ama optimizasyonuda sıkıntılı oyunun almadan önce test videolarına bakmanızı öneririm.

Bir diğer Mount & Blade II: Bannerlord vakası. İkisi de uzun sürede geliştirildi ama ikisi de optimizasyon özürlü ve buglı şekilde çıktı.

Bug felan neyse ama görev bugları var. Mesela bu görevde implant yaptırdım borcumu sonra ödeyecem dedim ama oyun git şimdi öde diye zorluyor. Bende 500 dolar var adam 21K istiyor. 1 - 1,5 saat yan görev yapmaya çalıştım, topladıklarımı sattım vs. para asla birikecek gibi değil. Sonra yayıncı izleyince öğrendim ki oyun buga girmiş. Normalde bir karakterle konuşmam gerekiyomuş tabi o mekana da bakmıştım ama NPC yoktu. Sorunu eski save'ye dönerek çözdüm. Oyun çıkmaza girdiği an çözüm aramak yerine videolara bakıcam artık.

Cyberpunk2077_2020_12_10_22_01_16_670.jpg

Evet bir hayli mevcut. Oyunun hikayesi güzel gibi henüz başlarında sayılırım oyun sarıyor ama gerek optimizasyon gerekse buglar insanı soğutuyor. Oyun düzelene kadar AC Valhalla'ya başlama niyetim var :)

Oyunu 10 saat deneyimledim. Bu 10 saatin 1 saate yakını ayar denemekle geçmiş olabilir. RX 5700XT ve R5 3600 ile oyunu HDD yüklü oynuyorum. Görüntü bugları dışında oyunu bozan bir buga rast gelmedim. Yani 10 saatte ne oyun çöktü kapandı, ne görevlerde bir yere sıkıştım veya yardımcım sıkıştı, ne çıkması gereken düşman, item artık ne olursa çıkmadı gibi olaylar başıma gelmedi. Ama çok fazla görüntü buguna rastgeldim. Adamın elinde silah yokken, silahı havaya doğrultuyormuş gibi durması, silahı cebine koymuş olmasına rağmen silah elinde gözüküp kafasını falan kaşıması (iğrenç, saçma sapan bir görüntü olmuştu), ilk görevlerin birinde polis araçları bir anda spawnlanmıştı, şehirde bazen bir anda insanlar spawnlanmıştı. Bu ve bunun gibi oynanışa etki etmeyen buglara denk geldim. Bunlardan fazla var ama az değil.

2K high ayarlarda 40-45 FPS civarı alıyor sistem. Badland'e daha gitmedim. Night City'deki değerler böyle. Normalde first person shooter oyunları 60 FPS altında oynamayı sevmem ama oyun çok akıcı hissettirmemesine rağmen combatlar oynanabilirdi. Aim assist özelliği koymuşlar o sayede muhtemelen rahat geçilebiliyordu. En zorda oynuyorum bu arada.

Geri
Yukarı