Cyberpunk 2077'de ekran kararıyor

Asrın Kol

Decapat
Selamlar, ASUS TUF RX 5600 XT OC Edition ekran kartı ve Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum monitörüm HP 25X 144Hz 1 ms bir monitör ve sisteme HDMI kablo ile bağlı. Teknik bilgileri verdikten sonra sanırım sorun kısmına geçebilirim. Sıkıntı Cyberpunk oyununu yaklaşık 10 saat oynadıktan sonra başladı. Zaten sistemin oyunda kendini zorlamaması ve dikey senkronizasyon ve Max FPS kapalı olmasına rağmen 60 FPS alması gibi bir durum var fakat optimizasyon deyip geçiyorum. Asıl sıkıntı oyunu oynarken arada sırada ve giderek sıklaşan ekran kararma sorunu güzelce şehirde araç sürerken (şimdi fark ettim genelde araç sürerken oluyor) ekran 3-4 saniyeliğine kapanıp tekrar açılıyor (sanki monitör kapanıp açılmış gibi) bu olurken de oyun akmaya devam ediyor. Hani monitörde ya da ekran kartında vs. mi bir sıkıntı var acaba dedim fakat ne başka bir oyun oynarken ne 3D modelleme yaparken ne de uzun süre internette dolaşırken olmuyor bu hadise. Dediğim gibi 10 saat oynamayı geçtikten sonra başladı bu sıkıntı ve tam da monitörün FreeSync Gaming modunu açtıktan sonraya denk geldi. Doğal olarak bundan kaynaklı olduğunu düşünüp eski haline geri getirdim. Sistemi de açıp kapattım fakat geçmedi. Aynı sıkıntıyı yaşayan ya da çözüm için fikri olan var mı? Geliştiricilerin ileride çözebileceği bir sorun mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, ASUS TUF RX 5600 XT OC Edition ekran kartı ve Ryzen 5 3600 işlemci kullanıyorum monitörüm HP 25X 144Hz 1 ms bir monitör ve sisteme HDMI kablo ile bağlı. Teknik bilgileri verdikten sonra sanırım sorun kısmına geçebilirim. Sıkıntı Cyberpunk oyununu yaklaşık 10 saat oynadıktan sonra başladı. Zaten sistemin oyunda kendini zorlamaması ve dikey senkronizasyon ve Max FPS kapalı olmasına rağmen 60 FPS alması gibi bir durum var fakat optimizasyon deyip geçiyorum. Asıl sıkıntı oyunu oynarken arada sırada ve giderek sıklaşan ekran kararma sorunu güzelce şehirde araç sürerken (şimdi fark ettim genelde araç sürerken oluyor) ekran 3-4 saniyeliğine kapanıp tekrar açılıyor (sanki monitör kapanıp açılmış gibi) bu olurken de oyun akmaya devam ediyor. Hani monitörde ya da ekran kartında vs. mi bir sıkıntı var acaba dedim fakat ne başka bir oyun oynarken ne 3D modelleme yaparken ne de uzun süre internette dolaşırken olmuyor bu Hadise. Dediğim gibi 10 saat oynamayı geçtikten sonra başladı bu sıkıntı ve tam da monitörün FreeSync Gaming modunu açtıktan sonraya denk geldi. Doğal olarak bundan kaynaklı olduğunu düşünüp eski haline geri getirdim. Sistemi de açıp kapattım fakat geçmedi. Aynı sıkıntıyı yaşayan ya da çözüm için fikri olan var mı? Geliştiricilerin ileride çözebileceği bir sorun mu? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. :)

Ekran kartından dolayı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı