Cyberpunk 2077'nin optimizasyonu hala sorunlu mu?

lAlpsl

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
CP2077 optimizasyonu hala sorunlu mu arkadaşlar? En yüksek ayarlarda 80FPS görürken ayar değiştirip eski haline tekrar getiriyorum FPS düşüyor veya Ray Tracing açtığımda aşırı bir düşüş oluyor.

CP2077 optimizasyonu hala sorunlu mu arkadaşlar? En yüksek ayarlarda 80FPS görürken ayar değiştirip eski haline tekrar getiriyorum FPS düşüyor veya Ray Tracing açtığımda aşırı bir düşüş oluyor.
RT açınca her oyunda aşırı düşüş oluyor. CP 2077'ye özel bir durum değil. Optimizasyonu eskisine göre çok daha iyi.

Söylicem ki Dlss3 fakat sizin ekran kartı desteklemiyor DLSS3 sayesinde RTX`de yüksek fpsler almak mümkün.

RTX açınca performas düşüşü her oyun gibi oluyor ancak normal oyunda bayağı gitti sorun. Oynanabilir düzeyde.

RT açınca her oyunda aşırı düşüş oluyor. CP 2077'ye özel bir durum değil. Optimizasyonu eskisine göre çok daha iyi.

Çok önceden aldı zaten düzeltme güncellemesini. Sorun yok hocam.

İlk yazdığım cümleden dolayı bana hala büyük sorunları varmış gibi geliyor.

Söyleyeceğim ki DLSS3 fakat sizin ekran kartı desteklemiyor DLSS3 sayesinde RTX'de yüksek FPS'ler almak mümkün.

DLSS qualityde veya balancedda kullanıyorum performansa çektiğimde görüntü çamurlaşıyor, hoş değil.

İlk yazdığım cümleden dolayı bana hala büyük sorunları varmış gibi geliyor.

DLSS qualityde veya balancedda kullanıyorum performansa çektiğimde görüntü çamurlaşıyor, hoş değil.

Performansa çekmemelisiniz zaten. Hala DLSS ve FSR o kadar da gelişmiş değil önlerinde yol var daha. En az Balanced'da hatta bence en az kalite modunda kullanılmalı. Şu anda oynuyorum ilk yazdığınız gibi bir sorun olmuyor bende.

Zamanında taşınabilir belleğe yedek olsun diye attığım bir versiyonu var, kaç bilmiyorum. 1.51 olsa gerek. O versiyonda ara ara problem olsa da yağ gibi akan oyun, son versiyonda 1440p FSR açıkken 40-45 FPS'lere düşüp sıklıkla stutter yiyor. Ben harici bu durumdan şikayetçi pek insan da bulamadım. Benim deneyimim bu şekilde.

Düzeldi diyenler ne düzeldi merak ediyorum? 6700XT ile ultrada 80 90 arası alıyorum chinetown gibi ve meydan gibi yerlerde ekran kartı kullanımı 57'lere düşüyor FPS 55'ın altına. Önceki kartım RTX 2060 tada aynı bölgelerde GPU düşük kullanım sorunu yaşıyordum 1.5 sene önce keşke adamakıllı düzelsede güzelce oynayabilsek.

Yeni konular

Geri
Yukarı