C'ye format attım D'dekiler de silindi

Nihad Ceferov

Hectopat
Selam arkadaşlar. Ben Win 8.1 sıfırla yanlışlıkla bütün sürücüleri sıfırladım. D: silinen dosyaları geri kurtarabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Easeus data recovery wizard professional, veri kurtarma durumlarında bu programı kullanıyorum ve çok da memnunum.

My Recovery Files diye bir program var. Ücretsiz kurtarma yapmıyor. Yaklaşık 150 TL gibi bir ücreti var. Yaklaşık 10 gün uğraştan sonra ücretsiz programlardan istediğim neticeyi alamadığım için lisans ödeyerek aldım. Pişman mıyım değilim. 10 günlük sinir stres bitti. Filmlerin fotoğrafların tamamını sorunsuz kurtardı.

C: sandığın D: sürücüsüne format atmışsın. :)

Bazı marka bilgisayarlarda öyle bir sorun var. C'ye format atıyorsun D sürücüsünü de siliyor. HP'de böyle bir durum vardı. Başka hangi bilgisayarlarda var bilmiyorum. Ama bu tip bilgisayarlara format atmadan önce kişisel verileri başka bir yere aktarmak gerekiyor.

Bazı marka bilgisayarlarda öyle bir sorun var. C'ye format atıyorsun D sürücüsünü de siliyor. HP'de böyle bir durum vardı. Başka hangi bilgisayarlarda var bilmiyorum. Ama bu tip bilgisayarlara format atmadan önce kişisel verileri başka bir yere aktarmak gerekiyor.

Genel bir durum bu. Yedeklemen de bir önlem tabi. Burda önemli nokta yazılana göre değil de boyutuna göre hareket etmektir. Örneğin; c: sürücüsü 100 gb, d: sürücüsü 200 gb. Boyutlara göre bu işlemi uygularsan sorun yaşamazsın.

Genel bir durum bu. Yedeklemen de bir önlem tabi. Burda önemli nokta yazılana göre değil de boyutuna göre hareket etmektir. Örneğin; c: sürücüsü 100 gb, d: sürücüsü 200 gb. Boyutlara göre bu işlemi uygularsan sorun yaşamazsın.

Sorunu yaşayan ben değilim:) Yalnız şöyle bir durum var. Bazı marka bilgisayarlarda recovery yaptığınızda ya da bilgisayarı sıfırladığınızda diğer sürücüleri de sıfırlıyor. Sizin bahsettiğiniz gibi C:'ye format attım D: gitti gibi bir durum söz konusu olmuyor. Sizin bahsettiğiniz dos ortamında sürücü harfi belirterek yapılan formatlarda geçerli.

Sorunu yaşayan ben değilim:) Yalnız şöyle bir durum var. Bazı marka bilgisayarlarda recovery yaptığınızda ya da bilgisayarı sıfırladığınızda diğer sürücüleri de sıfırlıyor. Sizin bahsettiğiniz gibi C:'ye format attım D: gitti gibi bir durum söz konusu olmuyor. Sizin bahsettiğiniz dos ortamında sürücü harfi belirterek yapılan formatlarda geçerli.

Dos mu :D Windows 8.1 de de bu durum geçerli. Aynı sorundan az kala D: sürücüsünü sıfırlayacaktım. :)

Recovery bazılarına göre değişmez. Recovery işlemine göre değişir. Dosyalarına bırakarak da ya da tüm sistemi sıfırlayarak da yapabilirsin. Bu tüm cihazlarda standarttır. Recovery başlatma seçeneklerine bağlıdır bu tamamıyla. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı