D diskinde oyunlar donarken C diskinde donmuyor

qabrieL

Decapat
Daha fazla  
RAM
3200MHZ 8x2
Ekran kartı
RX6700XT
Anakart
B450M K2
İşlemci
RYZEN 5 5600
Hocam D diskindeki (hard disk) oyunlarda bilgisayarım sürekli donuyor. C diskine (SSD) taşıdığımda sorunsuz oynayabiliyorum. Nedeni veya çözümü nedir?
Hard diski biçimlendirsem çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bad sector testi yapın HDD'ye, muhtemelen ömrünü yitirmiş.

1 yıl önce aldım WD BLUE 2TB modeli, bir arıza nedeniyle garantiye gönderdim sıfır SSD takıp geri yolladılar ve sonrasında böyle oldu.

1 yıl önce aldım WD BLUE 2TB modeli, bir arıza nedeniyle garantiye gönderdim sıfır SSD takıp geri yolladılar ve sonrasında böyle oldu.
HDD takılıyken arıza nedeniyle gönderdiyseniz ve sıfır SSD takıp geri gönderdiler ise bu demek oluyor ki HDD'de olan sorununuz devam ediyor veya daha da büyüdü.

Hocam D diskindeki (hard disk) oyunlarda bilgisayarım sürekli donuyor. C diskine (SSD) taşıdığımda sorunsuz oynayabiliyorum. Nedeni veya çözümü nedir?
Hard diski biçimlendirsem çözülür mü?

Büyük ihtimal hard disk kaynaklı. SSD hard diske göre daha hızlı işlem yaptığı için donmuyor.

Pek anlamadığımdan test sonucunu ek olarak gönderiyorum. WD BLUE 2TB Hard Disk modelini kullanmaktayım sanırım 7200RPM olmalı.

Büyük ihtimal hard disk kaynaklı. SSD hard diske göre daha hızlı işlem yaptığı için donmuyor.
Peki biçimlendirme vs. yapsam düzelebilme ihtimali var mı? Defender ile virüs taraması yaptığımda 1 adet trojan buldu ve sildim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    49,9 KB · Görüntüleme: 15
Pek anlamadığımdan test sonucunu ek olarak gönderiyorum. WD BLUE 2TB Hard Disk modelini kullanmaktayım sanırım 7200RPM olmalı.

Peki biçimlendirme vs. yapsam düzelebilme ihtimali var mı? Defender ile virüs taraması yaptığımda 1 adet trojan buldu ve sildim.

Error scan olması lazım.

Peki biçimlendirme vs. yapsam düzelebilme ihtimali var mı?

Büyük ihtimal hayır. Ama disk ağzına kadar dolu ise bir ihtimal.

Error scan olması lazım.

Büyük ihtimal hayır. Ama disk ağzına kadar dolu ise bir ihtimal.
Error Scan testini Quick olarak yaptığımda problem yok, uzun süreli olanı yapıyorum şuan.
Diskin yarısı dolu.

Test sonucu budur hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    32,1 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Geri
Yukarı