D diskinden C diskine alan aktarma nasıl yapılır?

Fatihho0

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, C diskimde SSD D diskimde 2TB HDD kullanıyorum forumdaki birçok programı denedim çözümleri denedim ancak bir türlü C diskine D diskinden 30 GB yer ayıramadım. Programsız disk yöneticisi üzerinden de denesem de olmuyor. Başka bir çözümü var mı?

Technopat.PNG

Herkese merhaba, C diskimde SSD D diskimde 2TB HDD kullanıyorum forumdaki birçok programı denedim çözümleri denedim ancak bir türlü C diskine D diskinden 30 GB yer ayıramadım. Programsız disk yöneticisi üzerinden de denesem de olmuyor. Başka bir çözümü var mı?

Eki Görüntüle 2167825

Bu dinamik diske dönüştürülürse mümkün olur fakat bu işlemin riskli olduğunu hatırlıyorum.

Bu dinamik diske dönüştürülürse mümkün olur fakat bu işlemin riskli olduğunu hatırlıyorum.
Nasıl bir riski vardırki?

Eki Görüntüle 2167825
Konuya gelen mesajlardan yararlansam olurmu 😂
1713043969042.png

Disk yöneticisinden resim atın. O resim yardımcı olmak için kullanışsız.
Her halükarda minitool partition wizard free ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Nasıl bir riski vardırki?

Konuya gelen mesajlardan yararlansam olur mu 😂
Eki Görüntüle 2167828

Yapmayın. Dinamik disk bölümlemelerde veya daha profesyonel işlerde mekanik(fiziksel) değil mantıksal bölümleme ve işlemler için kullanılır.

Örneğin C ve D sürücünüzü birleştirmek istiyorsunuz ve ikisinin arasında fazladan bir bölüm var ise dinamik diske dönüştürüp mantıksal olarak ikisini de birleştirebilirsiniz fakat fiziksel olarak temel disklerde bu işlemi yapmazsınız.

Temel disk dinamiğe dönebilir fakat dinamik temele birden fazla volume var ise dönemez. Bunun nedeni en başta bahsettiğim durum ve bölüm tablosu.

Sizin açınızdan farkı olmayacaktır o halde denemeyin derim.

Kaynak: 'dinamik diske dönüştürme' konusundaki mesaj Dinamik Diske Dönüştürme

Buyrun.

Kaynak: 'dinamik diske dönüştürme' konusundaki mesaj Dinamik Diske Dönüştürme
Bahsedildiği gibi bir risk söz konusu ama çözümü de format vesaire ile sağlayabilir değil mi?

Disk yöneticisinden resim atın. O resim yardımcı olmak için kullanışsız.
Her halükarda minitool partition wizard free ile bu işlemi yapabilirsiniz.
Kullandım ama bir türlü beceremedim videolar da uygulamanın eski sürümleri ile çekilmiş.

Dosya Ekleri

• diskyö.PNG
    diskyö.PNG
    175,2 KB · Görüntüleme: 14
Dosyalarda ne var C diskinden 30 GB'lik dosyayı D diskine kopyalama şansınız yok mudur?
Benim de ihtiyacım olmuştu RAID işlemleriyle vs karşılaştım hepsinin riskli olduğunu öğrendim herhangi bir çözüm çıkarsa konuyu takipteyim.

Buyurun.

Bahsedildiği gibi bir risk söz konusu ama çözümü de format vesaire ile sağlayabilir değil mi?

Kullandım ama bir türlü beceremedim videolar da uygulamanın eski sürümleri ile çekilmiş.

Şahsen bu konu hakkında pratiğe dayalı bir bilgim yok ama teoride yeniden biçimleme ile mümkün olmalı ya da bölümleme tablosunu yeniden oluşturarak.

Ayrıca şurada da avantaj ve dezavantajlarından bahsedilmiş.

Dosyalarda ne var C diskinden 30 GB'lik dosyayı D diskine kopyalama şansınız yok mudur?
Benim de ihtiyacım olmuştu RAID işlemleriyle vs karşılaştım hepsinin riskli olduğunu öğrendim herhangi bir çözüm çıkarsa konuyu takipteyim.
Kullanıcılar kısmı sadece 125 GB ve taşırsam problem olur diye düşünüyorum.
Ayrıca Program Files(86) dosyası 21 GB bunu da taşımam muhtemelen problem olabilir.

Geri
Yukarı