D: Diskinden C: Diskine alan aktarma

Merhaba!
Bir fotoğrafla ne olduğunu anlatabilirim.

asdf.JPG

D: Diskinden C: Boş alan aktarmak istiyorum. Bu format atmadan veya bir program yüklemeden mümkün mü?
Ve tek disk mi çift disk mi olduğuna nasıl bakabilirim?
Şimdiden teşekkürler :)

(Lütfen "Ben de aynı sorunu yaşıyorum" gibi şeyler yazmak yerine yukarıdan "Takip et" tuşuna basın.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet mümkün, ama C veya D'nin sıfırlanması gerekiyor. Disk yönetimine girerek tek mi çift disk mi olduğuna bakabilirsiniz.

Şöyle yapın, önce D diskini yarıya bölün, sonra yeni olan bölüme D diskindeki verileri aktarın ve D diskini "Disk yönetiminden silin, sonra C ye aktarabilirsiniz.

1614595640624.png

Kaç fiziksel diskiniz olduğunu Disk Yöneticisi şurada gösteriyor. Eğer C ile D aynı diskin üzerindeyse D diskini silip C diskini o boş kalan alana kolayca genişletebilirsiniz. Tabi bu işlemi silmeden yapmak istiyorsanız da ayrı bir partition assistant tarzı program indirmeniz lazım.

Eki Görüntüle 901239

Kaç fiziksel diskiniz olduğunu Disk Yöneticisi şurada gösteriyor. Eğer C ile D aynı diskin üzerindeyse D diskini silip C diskini o boş kalan alana kolayca genişletebilirsiniz. Tabi bu işlemi silmeden yapmak istiyorsanız da ayrı bir partition assistant tarzı program indirmeniz lazım.
Tek diskim varmış. Peki bu programı nasıl yönetici olarak açacağım? Run'a diskmgmt.msc yazınca normal açıyor.
Eki Görüntüle 901239

Tamam boşver. MiniTool Partition Wizard D: diskine kuruluyormuş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı