D diskinden oyun indirirken tik, tik, tik gibi sesler geliyor

The_Dippy

Centipat
Daha fazla  
C diskinde olmamasına rağmen D diskinde her oyun indirdiğimde tik, tik, tik gibi tırnak gıcırdaması gibi ilginç ve rahatsız edici bir ses var üstelik bu son zamanlarda aşırı arttı, eskiden 2 dakikaya bir ses çıkarırken şimdi üst üste hızlıca çıkarmaya başladı. Biraz araştırdığımda şöyle bir şey düşündüm. Bu sorun için bilgisayarı bir bilgisayarcıya götürüp içini açtırdım ve temizlettirdim fakat o sırada diskleri değiştirmiş olabilir mi?

Casper Excalibur G850 bilgisayarını kullanıyorum ve disk bilgilerime baktığımda modeller bu şekilde olması normal mi?
1653946129594.png

• Bahsettiğiniz ses Harddisk'in kafa sesidir. Bazı disklerde bu ses normaldir. Ancak sonradan oluştuğunu düşünüyorsanız. Diskinizin sağlığına bakın. Bunun için CrystalDiskInfo programını kullanabilirsiniz.
  • İkinci konuya gelirsek laptopunuz'da 256GB SSD ve 1TB Harddisk bulunuyor. bundan farklı bir şey varsa aklınıza değiştirilme durumu gelebilir.

Oyun indirme ciddi bir yazma işlemidir ve harddisklerde gürültüye sebep olur. Bahsettiğiniz seste gramafon iğnesi gibi olan kafa sesi. Tik tik yazıyor oynaya oynaya. Plak çalar gibi ama daha hızlı. Şu video daha iyi açıklar. 0:58 den itibaren izleyin.

Geri
Yukarı