D diskine Linux kurma

342746

Kilopat
Makaleler
10
Arkadaşlar dünden beri uğraşıyorum. Linux kurmuştum fakat biraz hor kullandım. Sistem neredeyse çökmüştü. Şimdi yeniden Windows kurdum fakat hala Linux deneyimlemek istiyorum. Sorum şu sistemde tek HDD var. Ben bunu 250GB olarak ikiye ayırıyorum. Windows C'de kurulu şu an. D tamamen boş. Linux'u D'ye kursam bir sıkıntı çıkar mı? Kurulum sırasında nasıl bir yol izlemeliyim ve bir de iki diskten dosya aktarımı yapılabilir mi?

Arkadaşlar dünden beri uğraşıyorum. Linux kurmuştum fakat biraz hor kullandım. Sistem neredeyse çökmüştü. Şimdi yeniden Windows kurdum fakat hala Linux deneyimlemek istiyorum. Sorum şu sistemde tek HDD var. Ben bunu 250GB olarak ikiye ayırıyorum. Windows C'de kurulu şu an. D tamamen boş. Linux'u D'ye kursam bir sıkıntı çıkar mı? Kurulum sırasında nasıl bir yol izlemeliyim ve bir de iki diskten dosya aktarımı yapılabilir mi?

Aktarım yapılır mı bilmiyorum ama Rufus ile USB'ye ISO yazdır kurulun aşamasında D diskini seç. Veya bilmiyorsan hangi dağıtımı kullanıyorsan araştır meseka Ubuntu mu kuracaksın Ubuntu Dual Boot yaz çıkar orada nasıl yapıcağın.
Peki kurulum esnasında ne seçmem gerek?

Ayırdığınız D bölümünü.

Peki teşekkürler. Kurulum esnasında bir sorun yaşarsam buraya dönüş yaparım.

Arkadaşlar biraz araştırdım fakat işlemler çok karmaşık sürekli bir yer ayırılıyor. Direkt Windows'un yanına kur desem kendini nereye kuruyor? @Severus77 Hocam siz nasıl yaptınız?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı