Çözüldü D: diskine yüklenen uygulamaların kalıntısı var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Electrix

Hectopat
Daha fazla  
Başlık saçma oldu biliyorum. 2 tane sorum var ve 2 sorumda depolama hakkında.
1. sorum, ben C (80GB) ve D (370GB) diski olmak üzere iki disk ayırdım. Uygulama setuplarını özellikle D diskine yüklesem bile C diskindeki program files/data/ 86 klasörlerinde D diskine yüklenmiş olan uygulamanın kalıntıları bulunuyor, neden?
2. sorum, format atacağım ve sadece D diskini sıfırlayacağım, önceden D diskine yüklenmiş fakat C diskinde program files/data/86 klasörlerindeki kalıntıları olan uygulamalar kökten silinmiş olur mu?
Not: Ufak bir detay C diskinde Windows ve Driver'lar, D diskinde uygulama ve oyunlar var.
Yani bu sebeple program files/data/86 klasörleri C diskinde.
Okuyan herkese teşekkür ederim.

Çözüm
Olabilir. Fazla zorlayan bir program değil bilgisayarı. Ancak dediğim gibi bu tür programlar sürücülere erişmek zorundadır çünkü iTunes gibi türden programlar iPhone cihazınızı görmek için sürücülere erişmelidir. Başka bir diskten C diskindeki bir sürücüye ulaşmak daha yorucu bir bilgisayar için. Bu nedenle sürücüye gerek duyan dosyaları C diskindedir.
D diskini sıfırlarsan C'deki program kalıntıları gitmez.
Programların bazıları çalışmak için gerekli programları C diskine yüklenmek zorundadır.
Bilgisayararınız 64 Bit olmasa bile kendi yüklemediğiniz programlar Windows ile gelir. Bu programlar genelde 64 Bit desteklemezler bu nedenle program files (X86) klasöründe bulunurlar. Bu programlar mantık ile bakılırsa çoğunlukla C diskindedir.

D diskini sıfırlarsan C'deki program kalıntıları gitmez.
Programların bazıları çalışmak için gerekli programları C diskine yüklenmek zorundadır.
Bilgisayararınız 64 Bit olmasa bile kendi yüklemediğiniz programlar Windows ile gelir. Bu programlar genelde 64 Bit desteklemezler bu nedenle program files (X86) klasöründe bulunurlar. Bu programlar mantık ile bakılırsa çoğunlukla C diskindedir.
Tamam bir şey daha sorucam o zaman c ve d diski diye 2 tane disk yapmaya gerek var mı? Ben format atıcam özel şeylerim hep flaşlarda bence gerek yok sizce önemli mi?

Hard diskiniz varsa ikiye ayırmaya değer. Böylece yüzeyi geniş olan kısıma Windows kurarsanız daha hızlı çalışır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Program derken oyunlar mı yoksa düzenleme programları gibi şeyler mi?
Oyunlar, uygulamalar, yazılımlar. Onlar şu anda d diskinde ancak diski ikiye bölmeye gerek var mı? Ve çoğu uygulama 32bitse nasıl yapacağım 80gb yeter mi?
Hard diskiniz varsa ikiye ayırmaya değer. Böylece yüzeyi geniş olan kısıma Windows kurarsanız daha hızlı çalışır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Daha çok alan olan yere mi windows kurulmalı? Ben windows ve driverlar için 80gb yer verdim.

Tekrar kurmak istemiyorsanız oyunları başka bir yere alın. Uygulamalar içerisindeki ayarlarınız korunamaz.
Bende de C vE E diski olmak üzere 2 bölüm var. Bence bölmenize gerek yok. Sadece oyunları D diskine kurmanız bile yeterli. Böyle yapacak iseniz sabit diskinizi iki bölüme ayırın.

Geri
Yukarı