D Diskini silmeden nasıl format atarım?

Yer
Tokat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro AN517-52
CPU: i5 10300H (2,5GHz)
RAM: DDR4 16GB (2933MHz)
GPU: Geforce RTX 3050
SSD: 500GB
Windows 10 Pro Lisans
------
VMWare Workstation
- Kali Linux
- WifiSlax
- Ubuntu
- Mint
Meslek
Biyomühendis
Merhabalar, uzun sürendir Windows 10 kullanmaktaydım. Şimdi bilgisayarıma Windows 7 kurmak istiyorum fakat daha önceleri karşıma çıkmış olan "Disk GPT-MBR biriminde..." gibi bir hata ile karşılaşma endişemden dolayı sizlere danışmak istedim. D diskimde çok önemli belgelerim var ve hacimce oldukça büyük dosyalar olduğundan dolayı yedeklemem de pek mümkün değil. Diskpart fotoğrafı aşağıdaki gibidir.

Sistemim oldukça eski bir donanımdan oluşuyor, sistem parçalarım aşağıdaki gibidir;
-> Asus P5KPL-VM Anakart
-> 2 x (2GB Kingston 800MHZ DDR2 RAM)
-> Nvidia - Geforce GT430
-> 500GB WD 5400RPM Hard Disk
BIOS ayarlarım arasında "Legacy Mode" yok, UEFI ayarları mevcut değildir.

Kısacası diskim yukarıda gördüğünüz gibi GPT birimi, Rufus programından belleğe MBR şeklinde yazdırıp hedef olarak BIOS'u göstermem format sırasında endişe ettiğim problemi karşıma çıkarır mı? Birde x64 kullanmaktayım sizce x32 kurmak daha mı mantıklı olur?
Şimdiden teşekkür ederim...

Not: Bahsi geçen Rufus ayarlarını gösterdiğim alıntı aşağıda verilmiştir.

x32 daha mantıklı olur bu sistemde. Disk 1 sizin D diskiniz ama 14GB veri var fazla bir veri yok D diskinde olduğundan emin olun. MBR seçiniz.

x32 daha mantıklı olur bu sistemde. Disk 1 sizin D diskiniz ama 14GB veri var fazla bir veri yok D diskinde olduğundan emin olun. MBR seçiniz.
Diskim, donanımsal olarak değil yazılımsal olarak ayrıdır. Yani görülen 465GB Diskin 115GB'lık kısmı C'ye 350GB'lık kısmı D'ye ayrılmıştır. Üzgünüm belirtmem gerekirdi.
Sormak istediğim asıl mesele acaba format sırasıdna diski biçimlendirdikten sonra "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT-MBR bölümü stilinde." hatasını alır mıyım?
@Recep Baltaş Acaba yardımcı olabilir misiniz? Yaklaşık 3 gündür cevap arıyorum ve bekliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı