D klasöründeki dosyalar silinmeden bilgisayar nasıl sıfırlanır?

ThrottleStop

Decipat
Daha fazla  
RAM
16gb 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
1tb ssd
Ekran kartı
RTX 3070
İşlemci
i7 11800H
Sorum başlıktaki gibi sıfırlama C klasöründeki dosyalarımın silinmesi D klasöründeki dosyaların kalmasını istiyorum. Sıfırlama yaparken hangi seçenekleri seçmem gerekir?

1691592650624.png

1691592662039.png

1691592675115.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada yaptığın tüm sıfırlama işlemleri sadece Windows'un kurulu olduğu diski ilgilendirmektedir. Harici diskler etkilenmez diye biliyorum. USB ile format atarken de çünkü sadece disk seçim kurulum yapınca diğer dokunmadığın diskler olduğu gibi kalırlar. C diskinde de gerekli yedeklemelerinizi yaptıysanız eğer USB'den temiz bir kurulum yapmanız daha iyi olacaktır veya Remove Everything seçebilirsiniz. Bazen sıfırlamalarda sistem de yavaşlayabiliyor. Diğer iki seçenek de kurulumu nasıl yapmak istediğinizi soruyor. Eğer elinizde kurulumla iligli bir data yoksa ve sistem internete bağlıysa Cloud Download seçeneğini seçmen iyi olur. Son görselde de Reinstall Windows yapman yeterli.

Hocam peki hangi seçenekleri seçmem gerek gerek.

yani herşeyi sil dedikten sonra d diskindeki dosyalar gider mi?
Eğer masa üstü bilgisayar kullanıyorsan ve D diski ayrı bir disk ise bilgisayarı kapatıp o diskin Sata kablosunu çıkaraiblirsin. Böylece format sonrası tekrar diskin Sata baülantısını yaparsın ve hiç bir şey de yanlışlıkla bile olsa silinmemiş olur. Ben genelde sıfırlama yapmadığımdan kendi seçtiğim diski bilip ona göre kurulum yapıyorum ve bir şey silinmiyor. Yani bu sıfırlama sisteminin de D diskini silmemesi lazım. Yine de işim garanti olsun dersen ilk menüdeki Keep My Files'ı seçmen bir sorun yaratmaz.

Burada yaptığın tüm sıfırlama işlemleri sadece Windows'un kurulu olduğu diski ilgilendirmektedir. Harici diskler etkilenmez diye biliyorum. USB ile format atarken de çünkü sadece disk seçim kurulum yapınca diğer dokunmadığın diskler olduğu gibi kalırlar. C diskinde de gerekli yedeklemelerinizi yaptıysanız eğer USB'den temiz bir kurulum yapmanız daha iyi olacaktır veya Remove Everything seçebilirsiniz. Bazen sıfırlamalarda sistem de yavaşlayabiliyor. Diğer iki seçenek de kurulumu nasıl yapmak istediğinizi soruyor. Eğer elinizde kurulumla iligli bir data yoksa ve sistem internete bağlıysa Cloud Download seçeneğini seçmen iyi olur. Son görselde de Reinstall Windows yapman yeterli.
Hocam ben c klasöründeki steam ve epic games dosyalarını alıp d ye attım.

oyunları yüklemekle uğraşmayayim diye doğru mu?

Evet işe yarayacaktır. Ben de bazen uğraşmamak için kurulum klasörlerini yedekler, sonra tekrar eski yerlerine koyarım çabuk yüklensin diye. Yaptığın işlem doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı