D.O.C.P tehlikeli midir?

KinglionOrtiger

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Recep abi bir videosunda RAM frekansı yükseltmeyi gösterdi. Bilgisayar daha 2 haftalık ve açıkçası korktum. Bundan ötürü sizlere 2 sorum var:

1. D.O.C.P tehlike içerir mi? Eğer parça bozarsa hangi parçayı bozar, garanti dışına çıkar mı? Çıkarsa hangi parçayı çıkartır?

2.Recep abi BIOS'tan çıkarken 2933 MHz dedi fakat bende 3000 yazıyor. Nedeni nedir?

Sistemim:
  • R3 1200
  • Asus B350M-A
  • 8GB G-Skill 3000MHz
  • GTX 1050Ti

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar Recep abi bir videosunda RAM frekansı yükseltmeyi gösterdi. Bilgisayar daha 2 haftalık ve açıkçası korktum. Bundan ötürü sizlere 2 sorum var:

1. D.O.C.P tehlike içerir mi? Eğer parça bozarsa hangi parçayı bozar, garanti dışına çıkar mı? Çıkarsa hangi parçayı çıkartır?

2.Recep abi BIOS'tan çıkarken 2933 MHz dedi fakat bende 3000 yazıyor. Nedeni nedir?

Sistemim:
  • R3 1200
  • Asus B350M-A
  • 8GB G-Skill 3000MHz
  • GTX 1050Ti
?

Merhaba arkadaşlar Recep abi bir videosunda RAM frekansı yükseltmeyi gösterdi. Bilgisayar daha 2 haftalık ve açıkçası korktum.

Recep Bey, RAM'leri olması gerekenden daha düşük bir hızda çalıştığı için RAM'lerin asıl çalışması gerektiği hıza yükseltiyor. Bunda anormal bir şey yok. Korkacak bir şey de.

Recep abi BIOS'tan çıkarken 2933 MHz dedi fakat bende 3000 yazıyor. Nedeni nedir?

Senin RAM'lerin zaten 3000 Mhz çalışması gerekiyor anormal bir durum söz konusu değil. 2933 olmak zorunda değil. Recep Bey'de öyle olmuş fakat sizinki de öyle olacak diye bir kural yok. (y)

Bilgisayarların bu tür ince ayarları ile oynamamak gerekir. Bu ayrı bir uzmanlık alanı. Sorun olduğunda düzeltmeye yardımcı olunabilmesi gerekir. Bir çok bilgisayar eskittim. Hiç gerek duymadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı