D&R'da satılan Pokemon kartları orijinal midir?

Militia

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Grafik
1-2 sene önce D&R'dan Booster Pack Evolving Skies almıştım, bugün merak edip ne kadar orijinaller diye baktım değersiz kartlardan birini yırtıp baktığımda orijinal olmadığını fakat orijinale yakın çakma olduğunu gördüm. Bir arkadaş yılbaşı hediyesi olarak D&R'dan hediye kartı almış bana, o kartla da yine D&R'dan Pokemon Trading Card Sun & Moon Unbroken Box Sürpriz Kutu satın aldım. Yine sahte kartlar geleceğini düşünüyorum fakat daha önce almış olanınız var mı? Bir ihtimal içindeki kartların orijinal olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal olduğunu sanmıyorum. Bu tarz yerlerde orijinal diye satarlar fakat şöyle bir sorun var bunu satanlar da orijinal olup olmadığını bilmiyor genellikle. Yani piyasada bir dolandırıcılık söz konusu. Orijinal kartlar isterseniz overgame gizala gibi yerler var. 10 tane orijinal kart 160-240 TL piyasası var şu anda. Çok fazla karta az miktar para veriyorsanız sahtedir. Elinizde kartlar varsa sahte olup olmadığını da anlayabilirsiniz. Örneğin kartın arkasındaki renkler soluksa kart sahtedir. Kartın çerçevesi simetrik değilse sahtedir.

Geri
Yukarı