D-Smart internet çok yavaş

Enes KAYADELEN

Hectopat
24Mbps D-Smart internete sahibim. İnternet hız testi yaptım, 7-8 arası çıkıyor. Bu aralar bayağı yavaşladı ve ping normal gözükse de oyunlarda 300'e kadar çıkıyor. Mesela Valorant Left 4 Dead2 ping normal seviyelerden birdenbire yükseliyor. Teknik desteği aradım ama bir şey yaptıkları yok. Modem aç kapa yaptım ama nafile ve internet gün içinde 4-5 defa gidiyor sonra ya kendi kendine düzeliyor ya da modemi aç kapa yapınca düzeliyor.

24Mbps D-Smart internete sahibim. İnternet hız testi yaptım, 7-8 arası çıkıyor. Bu aralar bayağı yavaşladı ve ping normal gözükse de oyunlarda 300'e kadar çıkıyor. Mesela Valorant Left 4 Dead2 ping normal seviyelerden birdenbire yükseliyor. Teknik desteği aradım ama bir şey yaptıkları yok. Modem aç kapa yaptım ama nafile ve internet gün içinde 4-5 defa gidiyor sonra ya kendi kendine düzeliyor ya da modemi aç kapa yapınca düzeliyor.
Genelde altyapıyla alakalı oluyor. Benim çözüm önerim modem arayüzünden evdeki diğer kişilerin mac adresini bulup hız sınırlaması yapmanız. Evet etik bir davranış değil ama özellikle rekabetçi oyunlarda ping çok büyük problem olabiliyor. Oyun girerken hız limitini aktifleştirebilirsiniz, oyundan sonra tekrar kapatırsınız bir problem olmaz.

Ben 50mgbt D-Smart kullanıyorum 1 senedir falan. Hergangi bir yavaşlama ping hiç rastlamadım sabit Speedtest sonucu 47 cıkıyor. İndirmelerdede sıkıntı yok Steam'de Epic'de falan 5.0 falan.

Genelde altyapıyla alakalı oluyor. Benim çözüm önerim modem arayüzünden evdeki diğer kişilerin MAC adresini bulup hız sınırlaması yapmanız. Evet etik bir davranış değil ama özellikle rekabetçi oyunlarda ping çok büyük problem olabiliyor. Oyun girerken hız limitini aktifleştirebilirsiniz, oyundan sonra tekrar kapatırsınız bir problem olmaz.

Resimde gordugunuz gibi data Rate download 8Mbps upload 4Mbps olarak gozukuyor normalde benim modemim VDSL2 ve 24 Mbps kullanıyorum ayrica evin dış tarafındaki kablo fiber optik kablo sorunun D-Smart'la alakalı oldugunu dusunuyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211231-235336.png
    Screenshot_20211231-235336.png
    94,2 KB · Görüntüleme: 24

Geri
Yukarı