D-Smart kendini Türk Telekom olarak tanıttı

AllyFeedon

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
4
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 3100
GIGABYTE A320M S2H
XPG Gammix D30 (2x8 16GB)
Sapphire Rx 470 Nitro O.C
Zalman ZM500-LXII
Merhaba.
D-Smart, Türk Telekom olaylarını bilenleriniz vardır kendilerini TT olarak tanıtıyorlar ama D-Smart arıyor sizi.
Bugün benden habersiz babamı aramışlar ve ADSL internet aboneliğine başvuru yaptırmışlar. Mesajları okudum aktivasyon kodu falan atmışlar. Arattım ve bunu iptal edilmesi gerektiğini söyledim. Aradığımız zaman güler yüzlü bir kadın bizimle bir başkasının ilgilendiğini söyledi, o bize geri dönecekmiş. Hala dönmedi.

D-Smart'ın sitesinden şifremi unuttum dedim, Online işlemlere tıkladım ve herhangi bir abonelik gözükmediğini fark ettim. Muhtemelen geçiş olmadı daha. Nasıl bir aksiyon almam lazım? Duvarlar üstüme üstüme geliyor. Sözde bugün Netspeed ya da Comnet'ten birine başvuracaktım :(

Aynısını bana da yaptılar. D-Smart üyesiyim arızaya Türk Telekom geliyor. Kuruluma geldiklerinde sözleşmeye imza atmayın çekip gitsinler.

Çünkü D-Smart Türk Telekom altyapısını kullanıyor.

Bugün hallettik. D-smart denilen firma Süperonline ve Türk Telekomun üzerinden bayağı ekmek yiyor anlaşılan. Yazık.

Neymiş gerçek? Yanlış bildiğim bir şey mi var?
Gerçek şu ki arayan D-Smart veya herhangi bir şirket değil, düpedüz dolandırıcılar. Ha ben burada D-Smart'ı mı savunuyorum, hayır. Eğer veri sızdırmasalar veya satmasalar böyle şeyler yaşanmaz. Turknet de aynı şeyi yapıyor. Geçen sene her Allah'ın günü farklı farklı numaralardan Digitürk'üz diye arıyordu aynı dolandırıcılar.

Gerçek şu ki arayan D-Smart veya herhangi bir şirket değil, düpedüz dolandırıcılar. Ha ben burada D-Smart'ı mı savunuyorum, hayır. Eğer veri sızdırmasalar veya satmasalar böyle şeyler yaşanmaz. Turknet de aynı şeyi yapıyor. Geçen sene her Allah'ın günü farklı farklı numaralardan Digitürk'üz diye arıyordu aynı dolandırıcılar.
Evet biliyorum.
Beni arayan aracı bir firma. Ben bunlara dolandırıcı demiyorum çünkü bence bilerek sesini çıkartmıyorlar. Bunlara onay verdikten sonra gerçek d-smart yetkilisi arıyor.
Farkındayım ki zaten bunun.

Yeni konular

Geri
Yukarı