D-Smart Net'ten nasıl kurtulurum?

Ebolas

Decapat
Bizimkiler benden habersiz 2 senelik sözleşmeye imza atmış. Beklediğim gibi daha 2 ay olmadan bir sürü problem yaşadık ve ben aboneliğimi iptal etmek istiyorum. 1200TL cayma bedeli varmış. Ben bu bedeli ödemeden aboneliğimi nasıl iptal ederim? Tüketici hakem heyetine başvurmam lazım biliyorum ama kaybersem 1200TL ödemek istemiyorum.

2 sene sözleşme yasak itiraz edin direk iptal olsun.
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 52. maddesinin 4-5 ve 6. kısmında bu sorunun yanıtı yer alıyor. (4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

Bizimkiler benden habersiz 2 senelik sözleşmeye imza atmış. Beklediğim gibi daha 2 ay olmadan bir sürü problem yaşadık ve ben aboneliğimi iptal etmek istiyorum. 1200TL cayma bedeli varmış. Ben bu bedeli ödemeden aboneliğimi nasıl iptal ederim? Tüketici hakem heyetine başvurmam lazım biliyorum ama kaybersem 1200TL ödemek istemiyorum.
Taahhütü ne zaman yenilemişler? Çok geçmediyse fazla bir bedel çıkmaz. Ama 6-7 ay gibi ve üstü olduysa çok çıkar. Maalesef cayma bedeli ödemeden de ayrılmak pek mümkün değil.

Taahhüt verildiyse maalesef ücret ödemeden ayrılamıyoruz hocam. 1 yıldan uzun da olsa kısa da olsa belli bir ücret ödemek zorundayız. Çünkü firmalar bizden cayma bedeli değil indirim istiyor. Bu hususta gerekli linkleri ve görüntüleri paylaşarak detaylı bilgiler verdiğim konuyu okuyabilirsiniz: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi
Bunu dikkatlice okuyanlar birçok soruya cevap bulacaklardır.

2 sene sözleşme yasak itiraz edin direk iptal olsun.
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 52. maddesinin 4-5 ve 6. kısmında bu sorunun yanıtı yer alıyor. (4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.
2 senelik sözleşme yasak değil hocam. O madde çok yanlış anlaşılıyor. O madde 2 senelik sözleşmeleri yasaklamıyor, sadece cezai şart ödemeksizin ayrılma hakkı sunuyor. Ama firmaların istediği indirim bedeli de cezai şart olarak değerlendirilmiyor. Yani kağıt üzerinde yazanların pratikte bir karşılığı yok. Yukarıda da linkini verdiğim konuyu okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi

taahhüdü ne zaman yenilemişler? Çok geçmediyse fazla bir bedel çıkmaz. Ama 6-7 ay gibi ve üstü olduysa çok çıkar. Maalesef cayma bedeli ödemeden de ayrılmak pek mümkün değil.

Daha bir buçuk ay olmadı biz interneti bağlatalı. 150-200TL verip çıkabileceksem sorun değil ama fazlasını vermek istemiyorum.

Daha bir buçuk ay olmadı biz interneti bağlatalı. 150-200TL verip çıkabileceksem sorun değil ama fazlasını vermek istemiyorum.
Fazla çıkmaz dediğiniz rakamlarda anca çıkar. Belki bir tık fazla çıkar ama örnek veriyorum Türknet'e geçerseniz 240 TL karşılıyor zaten. Fazla uzamadan o firmadan uzaklaşın tavsiyem.

Fazla çıkmaz dediğiniz rakamlarda anca çıkar. Belki bir tık fazla çıkar ama örnek veriyorum TurkNet'e geçerseniz 240 TL karşılıyor zaten. Fazla uzamadan o firmadan uzaklaşın.

Ben de öyle düşünüyorum. İptal edip değiştireceğim. Yalnız TurkNet modemle pahalıya geliyor. Netspeed veya Millenicom önerir misiniz?

Geri
Yukarı