DA-G7 RTX 4060 sistem vs VTN.SİST.68 RTX 3060 Ventus sistem

acemigamer0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
İki farklı sistem arasında kaldım. Birisi 4060 8 GB birisi 3060 12 GB sizce hangisini almalıyım?

Yeri gelecek RDR 2 gibi oyunlar oynayacağım yeri gelecek After Effects, Photoshop vs. kullanacağım bunları göz önünde bulundurarak bana bir yol gösterir misiniz?
Bunların dışında da önerilere açığım.

Not: Vatan'da olan sistemi Ryzen 5 5600 yapacağım.
Sistemler;

DA-G7/AMD Ryzen 5 5600/MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8GB OC/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM

AMD R5 5500 - RTX 3060 VENTUS 2X OC 12GB - A520M-A PRO - 500GB SSD - 16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:
4060 alınmalı bence. Daha yeni ve yazılımsal olarak daha iyi. Vram açığını sistem ram ini 32 GB yaparak kapatabilirsiniz. Windows'ta ram paylaşımı var. Normal ram i vram ile paylaşabiliyorsunuz. Bunun tek zararı gecikme değeri biraz artıyor.

Ha bir de işlemcisi daha iyi 4060 ın.

Öneri için teşekkürler,
Peki 5600 için sıvı soğutma veya hava soğutma şart mı? ( stok soğutucu haricinde)

4060 alınmalı bence. Daha yeni ve yazılımsal olarak daha iyi. VRAM açığını sistem RAM'ini 32 GB yaparak kapatabilirsiniz. Windows'ta RAM paylaşımı var. Normal RAM'i VRAM ile paylaşabiliyorsunuz. Bunun tek zararı gecikme değeri biraz artıyor.

Ha bir de işlemcisi daha iyi 4060'ın.

Cevap için teşekkürler, peki AMD Ryzen 5 5600 için sıvı soğutma veya hava soğutma şart mı? ( stok soğutma dışında?

Son düzenleme:
Öneri için teşekkürler,
Peki 5600 için sıvı soğutma veya hava soğutma şart mı? ( stok soğutucu haricinde)

Cevap için teşekkürler, peki AMD Ryzen 5 5600 için sıvı soğutma veya hava soğutma şart mı? ( stok soğutma dışında?

Sart denilebilir. Kule tipi sogutma olarak 224 XTS oneririm. Sivi olarak LE500 DeepCool 240mm.

Sart denilebilir. Kule tipi sogutma olarak 224 XTS oneririm. Sivi olarak LE500 DeepCool 240mm.

Çok teşekkür ederim, son kez rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
5500 bu bahsettiğim tasarım programları için yeterli olur mu? Yoksa 5600'e mi geçmeliyim?
Ve 5500 için de ekstra bir soğutma gerekir mi?

Çok profesyonel işler yapmayacağım aklınızda 1 saatlik videoları render alan veya devasa boyutlarda tasarım yapan birisi canlanmasın.

Çok teşekkür ederim, son kez rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
5500 bu bahsettiğim tasarım programları için yeterli olur mu? Yoksa 5600'e mi geçmeliyim?
Ve 5500 için de ekstra bir soğutma gerekir mi?

Çok profesyonel işler yapmayacağım aklınızda 1 saatlik videoları render alan veya devasa boyutlarda tasarım yapan birisi canlanmasın.

Buna da bakabilirsiniz.

5500 icin stok fan yeter.

Geri
Yukarı