Dacia Sandero Stepway 0.9 araca LPG takılır mı?

Yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi LPG performansı etkilemez eğer iyi bir LPG kiti, usta işi montaj ve güzel bir ayar yapıldı ise. Ancak LPG'nin aracın motorunu benzinden daha çok aşındırdığı doğrudur.

Konuda bulunan soruya gelirsek 0.9 TCe motor için LPG kiti çok anlamlı olmaz. Çünkü LPG'ye yapacağınız masrafı benzine verdiğiniz zaman kendini amorti eder ve aracınız daha az yıpranmış olur. Daha yüksek hacimli bir motor olsaydı kesinlikle mantıklı diyebilirdim.

Eğer araç manuel ise size tavsiyem aracı kullanırken doğru devir aralığında vites atmanız ve aracı yormadan kullanmanız olur. Doğru devir aralığında vites atmak yakıtı daha verimli kullanmanızı sağlar.

Edit: (Atmosferik araçta performansın düşmeyeceği doğru ancak Turbo benzinli araçlarda eğer ayar iyi yapılamazsa performansa eksi yönde etki edecektir. Bende 1.4 TJET motorlu bir araç vardı, LPG kiti güzeldi ancak ayar iyi olmadığından dolayı LPG enjektörleri araca yakıt yetiştiremiyordu bundan dolayı araç LPG'de iken yüksek devirlerde kasıntı yapıyordu.)

Bu bilgi verdiğini zannedenler ne anlatıyor çözemedim. Aynı aracın clio versiyonunu 1 sene kullandık. Eşim ve ablası kullanırken ortalama tüketimleri şehiriçi 7.5 civarlarıydı. Aynı araç bende 6.3 litreyi görmüyordu.(İstanbul şehiriçi) Tamamen kullanmakla bilmekle alakalı.

Araç değiştir gibi öneriler var :D Neden araç değiştirsin sebebi ne?

Lpg aracın çekişini baya düşürmeyi bırak düşürmez bile. Bu bilgileri nereden öğreniyorsunuz aklım almıyor. Bu araca arkadaş lpg taktırdıktan sonra 1 dirhem fark hissetsin ödediği lpg parasını ben ödeyeceğim.

3.000 devirde araç ortalama 117km hız yapıyor. 130 larda 3.200 devirlerde olur. 8 litre yakması mümkün değil. Tamamen kullanımla alakalı. Düz yolda 100km ye sabitleseniz 5 litreyi bile görmez bu araç. Verdiğiniz veriler çok enteresan
0.9 motor ile 9/8.5 litre yakması olabilir mi?

0.9 motor ile 9/8.5 litre yakması olabilir mi?
Bahsettiğiniz 0.9 motor benim 1.2 / i20 aracımdan çok daha performanslı ve daha az yakıyor.
Eski aracım 1.4 fiestadan çok daha performanslı ve daha az yakıyor.
Eski aracım 1.4 puntodan çok daha performanslı ve daha az yakıyor.

Şehiriçi 8.5 litre lpg tüketimi gayet güzel bir değer. Karşılığında yeterli performansıda var. Daha fazla ne beklenebilir bir araçtan?

Bahsettiğiniz 0.9 motor benim 1.2 / i20 aracımdan çok daha performanslı ve daha az yakıyor.
Eski aracım 1.4 fiestadan çok daha performanslı ve daha az yakıyor.
Eski aracım 1.4 puntodan çok daha performanslı ve daha az yakıyor.

Şehiriçi 8.5 litre lpg tüketimi gayet güzel bir değer. Karşılığında yeterli performansıda var. Daha fazla ne beklenebilir bir araçtan?
Ben aracı hiç beğenenedim. Kalite olsun, performans olsun. Fazla bir şey beklememek gerekse bile. Fabrikasyon LPG’li 1.6 i-VTEC Civic FC5 10/9 litre gördükten sonra dönüp bakılmaz bile.

Yani buna LPG' li araç kullanan sulobey10 mu karar veriyor? Youtubeda 100 lerce tekniki veriler içeren kıyaslama videoları mevcut. Yabancı forumlarda bununla alakalı onlarca makaleler var. Lpg'li ve Lpg'siz tekerden ölçülen dyno verileri var. LPG performansı düşürür olayı bomboş sokak ağzı bir bilgi. Doğru montaj, doğru ürün ve ayarla lpg performansıda düşürmez aracıda zorlamaz.

Açıp araştırmak zor değil. Elizin altında milyonlarca bilgiye erişebilecek güç var. Vaktiniz varsa açın araştırın. Vaktiniz yoksa bilmediğiniz konularda bilenleri de yalanlamayın.
Önce birkaç tane lpgli araç kullan, bu araçları hem benzinde hem lpg de test et bakalım neymiş ne değişmiş görürsün kardeşim. Çok meraklısın millete laf atmaya. Tecrübemi paylaştım burada, gören de senin gibi bilip bilmeden boş keseden salladığımı sanacak.

Önce birkaç tane lpgli araç kullan, bu araçları hem benzinde hem lpg de test et bakalım neymiş ne değişmiş görürsün kardeşim. Çok meraklısın millete laf atmaya. Tecrübemi paylaştım burada, gören de senin gibi bilip bilmeden boş keseden salladığımı sanacak.
Dostum ne anlatıyorsun çözemedim. 4 aracım vardı 3 ü lpgliydi. Birini özellikle kendim taktırdım. Ben adama aç video izle binlerce video var makale var teknik istatistiki veri var diyorum. Adam banane veriden makaleden ben kullandım fark var diyor :D Cahile ne anlatabilirsinki

Ben aracı hiç beğenenedim. Kalite olsun, performans olsun. Fazla bir şey beklememek gerekse bile. Fabrikasyon LPG’li 1.6 i-VTEC Civic FC5 10/9 litre gördükten sonra dönüp bakılmaz bile.
1.6 civic lpg tüketimi 10.5 litre altında değil. Sadece benzinde minimum 9 litre civarı tüketimi var zaten. 2 si bambaşka arabalar. Piyasası da çok farklı. Adamın derdi aracın fazla yakması 1-2 litre hesabı yapan adam arabasını satıp üstüne bir o kadar daha koyup civic mi alsın :D

Dostum ne anlatıyorsun çözemedim. 4 aracım vardı 3 ü lpgliydi. Birini özellikle kendim taktırdım. Ben adama aç video izle binlerce video var makale var teknik istatistiki veri var diyorum. Adam banane veriden makaleden ben kullandım fark var diyor :D Cahile ne anlatabilirsinki

1.6 civic lpg tüketimi 10.5 litre altında değil. Sadece benzinde minimum 9 litre civarı tüketimi var zaten. 2 si bambaşka arabalar. Piyasası da çok farklı. Adamın derdi aracın fazla yakması 1-2 litre hesabı yapan adam arabasını satıp üstüne bir o kadar daha koyup civic mi alsın :D
10 litreleri görüyor dostum Civic. 1-2 litre için konfordan bu kadar kısmayı kim ister?

10 litreleri görüyor dostum Civic. 1-2 litre için konfordan bu kadar kısmayı kim ister?
Hocam biz farklı konuları mı okuyoruz? Adam üstüne 300-400 daha koyup neye geçebilirim falan mı demiş anlayamadım. Adamın tek sorduğu yakıt bana çok geliyor sizce bu araca lpg takılır mı? Siz arabanın neredeyse 2 katı fiyatına araç öneriyorsunuz. Bende DCI motorlu mercedes önereyim o halde.

9-12 arası değişken lpg tüketimi olur civicin ama konunun civicle bir alakası yokki.

Hocam biz farklı konuları mı okuyoruz? Adam üstüne 300-400 daha koyup neye geçebilirim falan mı demiş anlayamadım. Adamın tek sorduğu yakıt bana çok geliyor sizce bu araca lpg takılır mı? Siz arabanın neredeyse 2 katı fiyatına araç öneriyorsunuz. Bende DCI motorlu mercedes önereyim o halde.

9-12 arası değişken lpg tüketimi olur civicin ama konunun civicle bir alakası yokki.
Aracın piyasası 650-700K civarı, 1.300.000₺, 1.200.000₺ mi FC5 Civic?😀
Ayrıca zaten LPG sistemine, işçiliğine vs. masraf edecek. Bunun yerine imkanı varsa neden olmasın?

Aracın piyasası 650-700K civarı, 1.300.000₺, 1.200.000₺ mi FC5 Civic?😀
Ayrıca zaten LPG sistemine, işçiliğine vs. masraf edecek. Bunun yerine imkanı varsa neden olmasın?
550-600 civarı piyasası var aracın. Lpg maliyetide 14-17 arasında.
FC5 civicler 800 civarlarında. Halen anlayamadığım adam neden durduk yere aracını satıpta civice geçme gereği duysun. Adamın tek sorduğu aracımın çok yaktığını düşünüyorum lpg takmalı mıyım veya takılır mı? sorusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı