Daft Punk dağıldı!

Haberi biraz geç yapıyorum, kusura bakmayın. Normalde duyduğum an yapacaktım da üşengeçlik işte.

Evet, 2 gün önce elektronik müziğin dehalarının dağıldığını öğrendik. Gerçekten üzücü, çünkü bu insanlar 28 yıldan beri beraber müzik yapıyorlardı ve çok iyilerdi! Grubun dağılmasının sebebi belli değil, bana göre sıkılmışlardır. Ya da yeni düzene ayak uyduramamış olabilirler. İkili YouTube kanallarından Epilogue adı altında gizemli bir video yayınladı. Videoda grubun üyeleri Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo'nun ikonik robot kostümlerinde vedalaşması ve içlerinden birinin patlaması yer alıyor. One More Time, Around The World, Da Funk gibi şarkıları dünya listelerinde uzun süreler kaldı. Belki çoğumuz bu ikiliyi Instant Crush ve Get Lucky ile tanıdık ama onlarca şaheser niteliğinde parçaları var. Son olarak ''See you French robots''. Umarım son bir kez bir şarkı çıkarırlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Efsaneler asla ölmez, her şey için kendi adıma teşekkür ediyorum. Elektronik müziğe bakış açımı değiştiren grup...

1614375511166.png

Ekşide Instsant Crush DP'cileri diye bir başlık var, çok haklı bir durum. Hayatlarında 1-2 şarkılarını dinlemiş insanların çok üzülmüş gibi yapıp cool olduklarını sanmalarindan bıktım cidden. Aynı Hotel California Eaglescileri ya da Nothing Else Matters Metallicacilari gibi.

Geri
Yukarı