Daha İyi Soğutma İçin Kasanın Neresine Fan Eklemeliyim?

Hidden Gem

Decapat
Yer
Karaman
Daha fazla  
ASUS Phoenix RTX 2060 tek fanlı ekran kartına sahibim. Daha düşük sıcaklıklarda kullanmak için kasama fan eklemeyi düşünüyorum 1 ya da 2 adet. Kasa, kasanın üstüne ve alt arkaya yani PSU'nun üstüne fan eklemeye müsait, resimleri de ekledim. Sizce bir faydası olur mu ekran kartını soğutmaya? Nereye fan eklemeliyim?

Dosya Ekleri

• kasa.jpeg
    kasa.jpeg
    92,9 KB · Görüntüleme: 69
  • kasa1.jpeg
    kasa1.jpeg
    116,8 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
1 Adet üste 1 adet PSU üstüne eklerseniz kasadaki hava akışı daha iyi olacağı için ekran kartı ve işlemci sıcaklığında düşüş olur. 2 sini de dışarı üfleyecek şekilde takın.

1 Adet üste 1 adet PSU üstüne eklerseniz kasadaki hava akışı daha iyi olacağı için ekran kartı ve işlemci sıcaklığında düşüş olur. 2 sini de dışarı üfleyecek şekilde takın.
Kasanın üstü açık aslında bal peteği şeklinde ve üstünde sadece mıknatıslı toz geçmesin diye filtre var. Yine de ekleyeyim mi üste fan?

Isınan hava yukarı çıkar prensibinden yola çıkmak lazım. Üstte iki fan bu anlamda kasayı gerçekten rahatlatıyor. Ben elimle farkedebiliyorum dışarı çıkan sıcak havayı mesela. Üste 2 fan, koyabiliyorsanız güç kaynağı tünelinin üzerine de fan koyabilirsiniz onlarda yukarı doğru havayı iteceğinden dolayı yardımcı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı