Daha önce domuz pastırması yediniz mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Saçmalık hocam.

Boş yapmayın.

Sizde her şeyin en doğrusunu yapacaksınız algısını uyandırıyorsunuz, her şeyi biliyorsunuz sanki. Gerçekten boş yapmayın. Sizin gibilerden dolayı batıyor ülke.

Gerçekten "anladım abi". Her şeyi bildiğimi söylemedim. Benim dinim bu, bende aykırı olduğu için ve insan sağlığına zararlı olduğu için yemem. Sen yiyebilirsin benim umurumda olmaz. Ben sana "onu yeme, zararlı, domuz eti yiyen insan değildir" gibi şeyler söyledim mi? Hayır söylemedim. Bir de ülke sizin gibiler yüzünden batıyor yazmış. Şu düşünceye zihniyete bak. Kimin gibiler yüzünden batıyor acaba? Müslüman olmadığın için en ufak laf etmedim sana.

Avrupalılar 100 yıl yaşıyor saçma bir savunma olmuş çünkü yaşam ortalaması 81. Herkesin kendine inancıdır. Domuz da zaten orta doğu veya Çin'de yenilmeye başlandı. Sadece insan gibi hepçil bir canlı olduğu için insanlara hastalık bulaştırma oranı yüksek olan canlılardan biridir. Çünkü insanda olan hastalıklara benzer hastalıkları yaşayabiliyor. Bunu "Salgın" filminde de görebilirsiniz. Sadece Müslümanlar da değil Yahudiler de ve Hristiyanlar(Bazı mezheplerde.) da da yasaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşte bu! Aklı başında olan, tam da benim anlatmak istediğimi anlatan bir insan!
Teşekkür ediyorum.

Gerçekten ''Anladım Abi''
Her şeyi bildiğimi söylemedim. Benim dinim bu, bende aykırı olduğu için ve insan sağlığına zaralı olduğu için yemem. Sen yiyebilirsin benim umurumda olmaz. Ben sana ''Onu yeme, zararlı, domuz eti yiyen insan değildir'' gibi şeyler söyledim mi ? Hayır söylemedim. Bir de ülke sizin gibiler yüzünden batıyor yazmış. Şu düşünceye zihniyete bak. Kimin gibiler yüzünden batıyor acaba ? Müslüman olmadığın için en ufak laf etmedim sana. Şizofrensiniz galiba.
Sözlükte kişiye hakaretten uyarı olmasaydı sana okkalı birkaç laf ederdim. Bu arada Müslüman'ım. Müslüman değilsin diyerek dinini inkar ediyorsun.

Antalya'da iken Rus arkadaşım sayesinde yemiştim. Tadı gerçekten kötü. Leş gibi kokuyor ve tadı bozuk yumurta gibi. Tabi arkadaşım hapur hupur gömdü pastırmaları.

Ben neye karşı cevap yazmışım anlamadım ki? Arkadaş zararlı demiş bende neden yiyenler bizden daha uzun yaşıyorlar dedim sadece.
Her yiyen uzun yaşayacak diye bir şey yok. Kaldı ki zararı olan bir şey illa ömre bedel değil ki, yaşam kalitesini düşürebilir. Avrupa'da çok fazla tüketiliyor ancak yiyenler ölüyor, falan demedim. En basitinden bu kadar yağlı bir besin yağ birikimine ve çeşitli damar hastalıklarına sebep olabileceği gibi belli başlı zorlukları da getiriyor. Tek taraflı düşünmeyin, sağlık sadece ömürle ölçülmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı